Středa 17. srpna 2022, svátek má Petra
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ODS bude před volbami rozdávat manifest, ČSSD kávu

Česko

  17:00
Politické strany rozjíždějí předvolební kampaně pro komunální a senátní volby. ČSSD bude tradičně občanům rozdávat oranžové růže a zvát je na kávu, ODS zasype voliče volebním manifestem. TOP 09 zase sází na internet.

Předvolební kampaň ČSSD. foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Všechny parlamentní strany se shodují na tom, že nejvíce voličů získají kontaktní kampaní. S občany se proto chtějí setkávat přímo v ulicích. Jako první z parlamentních stran rozjeli ve čtvrtek v Hodoníně centrální kampaň sociální demokraté. Voliče chtějí nalákat na "šálek dobré kávy". Spustili totiž akci Café DeBata, při které se lidé mohou setkat s politiky a nad kávou podebatovat.

Čtěte také


Sociální demokraté ovšem nezanevřeli ani na své tradiční květiny. "Růže se stala už takovým symbolem kampaně sociální demokracie," řekl serveru Lidovky.cz volební manažer strany a poslanec Jan Hamáček. Podle něj proto nebudou chybět ani nyní. Oranžové okvětní lístky zasypou ulice hlavně těsně před volbami.

Volební manifest
Občanští demokraté rozjedou centrální kampaň v pátek v Praze. Občany však nezasypou květinami ale "volebním manifestem". "Je to velmi jednoduchým a sdílným jazykem napsaný volební program," vysvětlil volební manažer a senátor za ODS Richard Svoboda.

Kromě toho se od čtvrtka začaly po republice objevovat billboardy s premiérem Petrem Nečasem v bílé košili a modré kravatě. "Už tam nebudou žádné modré obláčky," připomněl mluvčí ODS Tomáš Bartovský symboly minulých plakátů. Podle něj má Nečas na billboardu vystupovat jako garant reforem a boje proti korupci. 

Billboard ODS pro komunální a senátní volby 2010.

Věci veřejné zahájí kampaň v sobotu v Praze na Císařské louce. Zábavným programem bude provádět herec Martin Zounar. Večer završí ohnivá šou. V pátek na svých internetových stránkách zveřejní celý volební program, ke kterému se členové a příznivci strany budou moci vyjádřit.

TOP 09 na Facebooku
Regionální buňky stran už kampaně většinou rozjely. A řídí si je bez větších zásahů centrálních orgánů. Právě kvůli tomu nechystají oficiální spuštění kampaně TOP 09. "V současné době se nám objevily nějaké reklamy – pár billboardů," řekl serveru Lidovky.cz volební manažer strany Jaroslav Poláček. Po Praze se tak například objevily plakáty s kandidátem na primátorské křeslo Zdeňkem Tůmou. Strana ale připravuje "překvapení", které odhalí až 9. září. O detailech však odmítl Poláček ve čtvrtek mluvit.

Čtěte také


Strana chce voliče oslovit zejména prostřednictvím internetu. Podle Poláčka jsou totiž příznivci TOP 09 jeho běžnými uživateli. Strana tak využívá pro lov voličů i sociálních sítí, například Facebooku.

Komunisti místo na internet sází na lidovou hudbu a country. Pod Kunětickou Horou v sobotu zahájí centrální předvolební kampaň, kam přijde celé vedení strany v čele s předsedou Vojtěchem Filipem. Kromě muzikantů strana připravuje i zábavu pro děti. Také komunisté spoléhají zejména na kontaktní kampaň.

Senátní a komunální volby proběhnou 15 a 16. října. Druhé kolo senátních voleb se uskuteční o týden později.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...