23. května 2010 15:15, aktualizováno  17:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ODS odpočítává hodiny do voleb, zahájila konečnou fázi kampaně

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Mítink ODS - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mítink ODS - ilustrační foto. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA ODS zahájila na pražské Kampě konečnou fázi své předvolební kampaně nazvanou 120 hodin pro vítězství. Akce, jejíž součástí budou mimo jiné koncerty český zpěváků a zpěvaček, se účastní stovky příznivců ODS.

Ve 14:00 začal na obrazovce u pódia čas odpočítávat posledních 120 hodin do doby, kdy se otevřou volební místnosti. V posledních dnech a hodinách před sněmovními volbami, které se uskuteční příští víkend, chtějí členové ODS zvát k volbám své známé, sousedy a spolupracovníky. "Máme před sebou obrovský úkol, musíme zastavit Jiřího Paroubka a komunisty," řekl hned v úvodu volební lídr ODS Petr Nečas.

ODS zahájila poslední fázi letošní předvolební kampaně.

Ve stáncích, které jsou rozmístěny v blízkosti Sovových mlýnů, mohou zájemci získat trička ve stranických barvách, nálepky, odznáčky, CD pohádek Petr Bratský dětem, DVD první pomoci s členy ODS, ale také třeba komiks nazvaný Papalášovi, který karikuje předsedu Jiřího Paroubka a jeho manželku.

V závěru akce se na Kampě objevili také lidé, kteří rozdávali letáčky směřující proti ODS. Šlo se o tisícikoruny s portrétem místopředsedy ODS Ivana Langra a nápisy 1000 nakradených korun, tato bankovka je krytá kmotry ODS a korupce ODS se netrestá podle zákona

ODS podpořil i David Cameron
Strana na dnešní akci pozvala stovky svých příznivců a sympatizantů. Občanské demokraty přijela podpořit mimo jiné Iveta Radičová, volební jednička Slovenské demokratické a křesťanské unie - Demokratické strany (SDKU-DS) a neúspěšná uchazečka o prezidentské křeslo na Slovensku. "Tyto volby jsou i referendem, jak bude vaše země vypadat," uvedla Radičová a vyzvala lidi k tomu, aby volili ODS.

Ve zdravici k přítomným promluvil také šéf konzervativců a nový britský premiér David Cameron, který ODS nazval nejbližší sesterskou stranou v EU.

Předvolební kampaň ODS

"V Petru Nečasovi máte lídra s mnoha zkušenostmi," uvedl na videu, které ODS promítla na velkoplošné obrazovce. ODS model této akce převzala prý právě od britských konzervativců.

Podporu občanským demokratům vyjádřili dnes také manželé Hudečkovi, herci Pavel Zedníček a Václav Vydra nebo jejich kolega a bývalý ministr kultury Martin Štěpánek. Ten vyzval především k tomu, aby si lidé dali pozor na některé nové malé strany. Za novými tvářemi se podle něj mohou skrývat staří bossové a jejich touha po moci.

Mítink ODS.  Strana dnes zahájila poslední fázi předvolební kampaně.

Součástí odpoledního programu jsou vystoupení Evy Pilarové, Heleny Zeťové, Ivana Mládka, Terezy Kerndlové, Jitky Zelenkové a dalších zpěváků. Návštěvníci můžou podpořit finanční sbírku na pomoc oblastem postiženým povodněmi.

ČTK, Lidovky.cz
  • 3Diskuse

Najdete na Lidovky.cz