Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ODS opustil další pravicový extremista

Česko

  15:21
BOHUMÍN - Martin Bacík, který má udržovat kontakty s extremisty, dnes vystoupil z ODS. Informaci potvrdil manažer moravskoslezské ODS Pavel Hamza. Sám Bacík ale uvedl, že se rozhodl rezignovat pouze na funkci pokladníka bohumínské místní organizace ODS. Podle Bacíka se o jeho setrvání ve straně rozhodne v úterý, kdy se sejde rada bohumínského sdružení ODS.

neonacisté - ilustrační foto foto: Foto: Petr Husička

O tom, že by měl být Bacík napojený na ODS informoval server iDnes.cz. "Pro vyjasnění situace, abych mohl v klidu celou kauzu vyjasnit, jsem se rozhodl rezignovat na svůj post pokladníka. Členem strany zůstávám," řekl již dříve Bacík.

Server iDnes v sobotu napsal, že třiadvacetiletý student soukromé vysoké školy CEVRO Institut Bacík organizoval nebo spoluorganizoval několik demonstrací Národních korporativistů (NK) - například proti antifašismu loni v Otrokovicích a o pár měsíců dříve v Orlové. BIS ve své výroční zprávě za předloňský rok zařadila neregistrovanou organizaci NK mezi významné činitele, které v roce 2006 ovlivnily neonacistické hnutí v ČR. Bacík dnes kontakty s extremisty znovu popřel. "U žádných neonacistů a podobných prapodivných individuí jsem nikdy nebyl a nikdy jsem k nim netíhnul," řekl.

Moravskoslezská ODS se v sobotu od Bacíka distancovala a vyzvala bohumínskou ODS, aby o něm jednala.

ODS tak čelí v krátké době další kritice, první vyvolalo zjištění, že pochod neonacistů Plzní svolal Václav Bureš, který byl až do konce ledna členem místní organizace v Plzni Lochotíně.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!