3. února 2017 14:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ODS si najala na kampaň agenturu, která Slovensku ‚prodala‘ Kisku

Předseda ODS Petr Fiala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda ODS Petr Fiala | foto: MAFRA - František Vlček

ODS bude v kampani před volbami do Poslanecké sněmovny spolupracovat se slovenskou marketingovou agenturou Komplot, která pomohla ke zvolení tamnímu prezidentovi Andreji Kiskovi. V pátečním rozhovoru s ČTK to řekl předseda strany Petr Fiala. První část kampaně začala, občanští demokraté ve spolupráci s veřejností dotvářejí svůj volební program, který představí v dubnu. Důraz v něm bude strana klást na ekonomiku, boj s byrokracií, vzdělání a bezpečnost.

Fiala ČTK řekl, že slovenskou agenturu si ODS vybrala kvůli tomu, že je za ní vidět dobrá práce a také rozumí situaci ve střední Evropě. „Jsou to lidé, kteří mají zkušenosti s politickým marketingem a jsou za nimi výsledky. Můžete sehnat nějaké zahraniční agentury, ale já jako člověk, který politice rozumí teoreticky, vím, že některé věci nejsou úplně přenositelné,“ uvedl.

V kampani je podle Fialy strana v podstatě už nyní. „My to nazýváme tak, že tvoříme program s veřejností,“ řekl. Strana pořádá schůzky s experty, například s asociací hotelů a restaurací či malých a středních podnikatelů, od nichž se snaží získávat podněty pro svůj program. „Nechceme, aby byl takový, že ho vytvoříme tady v Praze u stolu,“ dodal.

V polovině února představitelé ODS vyrazí do regionů na další setkání s podnikateli, učiteli či lékaři. Program ODS představí v dubnu a Fiala tvrdí, že s lepším nikdo jiný nepřijde. Soustředit se podle něj bude na silnou ekonomiku, důsledný boj proti byrokracii, vzdělání v širokém smyslu a bezpečnost a zahraniční politiku.

Fiala bere jako fakt, že se nepodařilo najít shodu na sjednocení pravice. Strany podle něj nebyly schopné se domluvit. „ODS jde do voleb sama, nebudeme se skrývat pod nějaký deštník, jsme připraveni uspět a být těmi, za kým se sjednotí pravicoví voliči. Nepodléháme řečem, že je vše rozhodnuto, že vyhraje Andrej Babiš, můžeme vyhrát i my,“ dodal.

Fiala neplánuje nic měnit na slibu, že by ODS ve vládě zrušila elektronickou evidenci tržeb, které vyčítá, že ohrožuje živnostníky a drobné podnikatele.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz