1. září 2012 7:30, aktualizováno  8:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Odvolaný Zelený zůstal v Cermatu, kontroluje kvalitu maturit

Pavel Zelený, bývalý ředitel společnosti CERMAT | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Zelený, bývalý ředitel společnosti CERMAT | foto: ČTK

PRAHA  Bylo 8. června 2012. Tou dobou měli studenti státní maturity za sebou, znali výsledky a mnoho z nich už sepisovalo odvolání. Těsně před půl jednou odpoledne ministerstvo školství narychlo rozeslalo avízo na brífink na téma „aktuální otázky k státním maturitám“. O hodinu později ministr školství Petr Fiala, který byl ve funkci lehce přes měsíc, v atriu ministerské budovy na Malé Straně přítomným novinářům oznámil, že odvolává šéfa maturitního úřadu Cermat Pavla Zeleného.

Nyní vyšlo najevo, že Zelený v Cermatu zůstal. Od 1. července je ředitelem nově vzniklé sekce analýz, dat a produkce.

ČTĚTE VÍCE


 „Je to moje rozhodnutí. Ministerstvo o tom samozřejmě ví, není to nic tajného. Rozhodl jsem se, že využiji jeho širokých znalostí v oblasti analýz a nechám ho pracovat jako ředitele této sekce,“ řekl včera LN Jiří Zíka, kterého ministr pověřil řízením úřadu a jenž byl do té doby šéfem sekce logistiky a bezpečnosti maturitní zkoušky.

Sekce, v jejímž čele Zelený stojí, má stěžejní úlohu. Vyhodnocuje kvalitu maturitních testů a po skončení maturit připravuje analytické výstupy pro školy.  Ministerstvo školství v tom problém nevidí.

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.