21. listopadu 2012 0:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Okamura se zastává komunistů, prý chtějí ten nejlepší systém na světě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 362Diskuse
Tomio Okamura | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomio Okamura | foto: ČTK

Senátor Tomio Okamura, který se uchází o post prezidenta České republiky se na svém blogu, zjevně v rámci své prezidentské kampaně, pustil do obhajoby komunismu a současné KSČM.

Tato strana nejenže tomuto senátorovi nevadí, ale podle něj se dokonce její členové hlásí "k nejdemokratičtějšímu systému, který svět poznal - ke komunismu. Ve smyslu komun, které například budovali komunardi v revoluční Paříži v 19. století".

Informaci o nejnovějším příspěvku senátora na blogu přinesl server iDNES.cz

Podle Okamury se čeští komunisté už dávno se svou nedemokratickou a násilnickou minulostí vyrovnali.

Navíc se o přízeň KSČ a později KSČM ucházeli podle Okamury i oba polistopadoví prezidenti, o podporu KSČM žádal v minulosti také oficiální prezidentský protikandidát Jan Švejnar. "Jak si to vysvětlit? Ono nebezpečí komunismu se vždy před volbami na nejvyšší míru nafukuje - přináší to hlasy jak pravici, tak kupodivu i ČSSD a středolevým stranám. Démonizovat KSČM se zkrátka vyplatí, politicky i finančně. Cílem je zblbnout veřejnost a urvat hlasy - jinak samozřejmě žádný z politiků nemá problém s KSČM spolupracovat a také to dělá. Ostatně v řadách i těch nejpravicovějších stran jsou a byli vždy normalizační komunisté a tyto strany také zakládali, spolu s mnoha agenty StB," napsal Okamura. 

Čerstvě zvolený senátor pak na svém blogu kritizoval i pravicové režimy, především pak Spojené státy americké. "Zločiny USA ve Vietnamu snesou srovnání s jakýmkoli diktátorským režimem  - děti, těhotné ženy spálené napalmem, vyvražďování celých vesnic, mučení, otravy a defekty způsobené Agentem Orange. Druhé použití jaderné bomby v Nagasaki, které bylo už jen pro "testovací" účely, protože po Hirošimě už bylo Japonsko na kolenou. Mučení a věznění lidí zatčených a vězněných bez soudu - které přetrvává v USA i dnes," píše Okamura.

Senátor v závěru svého blogu prohlašuje, že on sám není komunistou, ovšem přiznává, že bude, stejně jako v nedávné minulosti, žádat o podporu KSČM i její voliče. "Musím se smát, když kariérista, člen normalizační KSČ, je dnes zapáleným antikomunistou. Ale právě fanatici ve spojení s bezpáteřními kariéristy jsou jednou z příčin zneužití všech ideologií a ideálů. Opravdu - ne idea, ale gauner s ideou v hubě škodí," napsal.

aniMiloslav Janík
  • 362Diskuse
Najdete na Lidovky.cz