Neděle 5. května 2024, svátek má Klaudie

Olomouc dobyla Bazaly

OSTRAVA Ostravští fotbalisté propásli možnost návratu do čela tabulky. Olomouc jim sebrala naději gólem Lukáše Hartiga, který znamenal i první porážku Baníku v sezoně. Střelec svou trefou uťal hned dvě černé série Hanáků; Sigma venku vyhrála bezmála po roce a půl a z Bazalů si Olomoučtí vezou tři body po pěti letech a pěti měsících.

„Nechci říct, že naše vítězství je zasloužené, ale bylo vybojované. Výhra patří hráčům, které je radost trénovat,“ zářil po utkání kouč Sigmy Martin Pulpit, který se po utkání radoval jako malý kluk.

Po závěrečném hvizdu vystartoval k brankáři Petru Drobiszovi a vroucně jej objal.

„Drobisz nás hodně podržel,“ vysekl Pulpit poklonu olomouckému gólmanovi.

První prohra v sezoně Ostravu bolela. O to více, že se v případě úspěchu mohla znovu vyšvihnout na ligový trůn. „Bohužel v prvním poločase jsme udělali dvě zaváhání v obraně a Olomouc šla do vedení. Pak to bylo těžké, Olomouc soustředěně bránila,“ přiznal trenér Karel Večeřa, který musel připustit, že se jeho tým nedokázal prosadit z křídelních prostorů tak jako jindy. „Proti hostující obraně jsme měli možnost po stranách, bohužel chyběla nám tam větší kvalita. Druhá možnost byla kvalitní střelba. Ta nám zase šla, ale proti nám stál skvělý Drobisz,“ uznal Večeřa.

Klíčový okamžik zápasu přišel už v 13. minutě. Hubník skvěle uvolnil Hartiga, který s přehledem proměnil sólový únik. Za dvě minuty mohl Hartig přidat druhý gól, tentokrát ale zaváhal. „Brankář mi trochu zavadil o nohu, ale měl jsem to dát. Ale i jeden gól nakonec stačil,“ uvedl Hartig, jeden z nejlepších mužů na trávníku.

***

Baník Ostrava 0

Sigma Olomouc 1

Branky: 13. Hartig. Rozhodčí: Jílek -Pospíšil, Gallo. Žluté karty: Otepka -Hartig, Banaczek. Diváci: 11 045. Poločas: 0:1.

Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tchuř - Metelka (77. Tesařík), Marek, Otepka, Mičola (61. Rajtoral) - Zeher (50. Varadi), Magera.

Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa - Bajer, Rossi, Melinho, Kazár (81. Pulkert) - Hubník (68. Banaczek), Hartig (74. Kaščák).