Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Olomouc táhne střelec Hartig

OLOMOUC Útočník Lukáš Hartig vystřílel olomouckým fotbalistům podruhé za sebou nejtěsnější vítězství. Před týdnem dal jediný gól utkání v Ostravě, v sobotu svým zásahem skolil také Liberec, který po jeho trefě z 58. minuty na Andrově stadionu podlehl 0:1. Hosté sotva mohli pomýšlet na lepší výsledek. V utkání se převážně bránili a domácí branku ohrozili jedinou nebezpečnou akcí, kterou však Frejlachovi zlikvidoval Drobisz.

Klíčový okamžik přišel v 58. minutě, kdy přišel o míč ve středu hřiště Dort, Olomouc přešla do bleskového kontru a po Melinhově přihrávce se Hartig ze třinácti metrů trefil přízemní ránou podél Zlámala. Liberec neměl jak zvrátit hrozící prohru. Přechodová fáze Zachovým svěřencům nešla vůbec, při centrech zase kralovala domácí obrana a i při postupném útoku domácí dokázali včas soupeři odebírat míče na své polovině. Závěrečný tlak Severočechů se proto nedostavil snad ani náznakem.

Domácí kouč Martin Pulpit i přes vítězství nebyl s výkonem v prvním poločase úplně spokojen. „Naše napadání a agresivita nebyly takové jako na Bazalech nebo proti Brnu, pozdě jsme přistupovali k hráčům Liberce, a tím je trochu pouštěli do hry,“ řekl Pulpit.

Liberec nepotvrdil herní vzestup výsledkem ani výkonem. „Věděli jsme, že Olomouc bude hrát agresivně a spoléhat na brejky, tuto sílu se nám však dařilo v prvním poločase eliminovat. Některé nebezpečné situace jsme vyřešili, bohužel sami jsme často ztráceli míče,“ hodnotil trenér Michal Zach.

***

Sigma Olomouc 1

Slovan Liberec 0

Branka: 58. Hartig. Rozhodčí: Královec - Filgas, Lhoták. ŽK: Hubník, Hartig - Košťál. Diváci: 5535. Poločas: 0:0. Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa - Bajer (61. Knakal), Rossi, Melinho, Kazár (82. Lukšík) -Hubník (70. Kaščák), Hartig. Liberec: Zlámal - Šinglár, Košťál, Polák, Liška (54. Krátký, 83. Hochmeister) - Papoušek, Bílek, Hodúr, Frejlach - Nezmar, Dort (72. Hudson). HODNOCENÍ LN *** **