Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Omsk podruhé porazil Ufu díky Čechům

OMSK Hokejisté Omsku otočili sérii s favorizovanou Ufou a již jen jedno vítězství je dělí od postupu do čtvrtfinále KHL. Avangard včera vyhrál první domácí duel 3:2 v prodloužení a vede 2:1 na zápasy. Sérii může ukončit již dnes na svém ledě. Oba soupeře od sebe přitom po základní části dělilo 51 bodů. Včera vedla Ufa již od 23. minuty. V 56. minutě však Jágr v přesilovce vyrovnal a minutu nato Popov otočil skóre ve prospěch Avangardu. Domácí kapitulovali až těsně před koncem. Při power play hostů prohrál Jágr souboj za brankou a Proškin osm sekund před koncem poslal zápas do prodloužení. V jeho šesté minutě se prosadil Klepiš, jenž v pondělí rozhodl o první omské výhře dvěma nájezdy v rozstřelu.

Osmifinále KHL: Omsk - Ufa 3:2p (za domácí JÁGR 1+1, KLEPIŠ 1+0), stav série 2:1, Čeljabinsk - Mytišči 1:5, konečný stav série 0:3, Nižněkamsk - Jaroslavl 0:3 (VAŠÍČEK 0+1), stav série 1:2, Dinamo Riga - Dynamo Moskva 3:4 (NOVÁK 0+1 - RACHŮNEK 1+0), konečný stav série 0:3.