Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Opilá babička ztratila vnuka

Česko

BRUMOV-BYLNICE Desítky policistů, hasičů a dobrovolníků v noci na včerejšek hledaly v lesích okolo Brumova-Bylnice na Zlínsku malého Filípka. Chlapce, kterému budou v prosinci teprve dva roky, ztratila jeho opilá babička.

Policisté nalezli hocha asi za dvě a půl hodiny, dítě neutrpělo žádnou zdravotní újmu, informovala o šťastném konci pátrání mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Čtyřiačtyřicetiletá žena z Brumova Bylnice se prý po hádce s manželem rozhodla i s vnukem odejít z chaty na Holém vrchu. O svém úmyslu vrátit se domů řekla dvaadvacetileté dceři. Když se ale dlouho nevracela a její mobilní telefon byl nedostupný, vydala se dcera s partnerem ženu i dítě hledat.

„Kolem půlnoci našli babičku úplně opilou v lesním porostu u chaty v sousedství. Filípek tam ale nebyl a nikdo netušil, kde je. Babička se ho prý snažila najít, ale to se jí nepodařilo,“ popsala Bartíková. Rodina proto požádala o pomoc policii.

Do rozsáhlého pátrání se zapojily více než čtyři desítky záchranářů včetně dobrovolníků. Utvořili rojnici a metr po metru důkladně prohledávali les. Akci komplikovalo počasí, kvůli naprosté tmě a dešti nemohl být nasazen ani vrtulník. „Batole našel jeden ze slavičínských policistů s rodiči asi kilometr a půl od chatek před půl třetí ráno. Chlapec spal v křoví a po probuzení plakal. Přivolaný lékař ho prohlédl, dítě bylo v pořádku a rodiče si ho vzali domů,“ dodala Bartíková. Včerejší dopoledne strávila rodina na policii, kde podávala vysvětlení. Podle policistů je případ na Zlínsku ojedinělý. „Skutečně nic takového nepamatujeme. Většinou se v lesích pátrá po starších lidech, kteří například zabloudí při sběru hub, nebo v zimě po lyžařích,“ uzavřela mluvčí.

Podobný případ však řešili ve čtvrtek večer na Bruntálsku. Tři hodiny desítky policistů a hasičů pátraly po ztraceném devětašedesátiletém turistovi ze Vsetínska, který zabloudil u Rešovských vodopádů. Důchodce nakonec našli nezraněného v nedaleké obci.

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat