Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ostrava chce získat mladé lidi pro jazyky. Kampaní

Česko

OSTRAVA Město Ostrava chce vyzvat v propagační kampani mladé lidi a studenty, aby se více věnovali výuce cizích jazyků. Akce podporovaná radnicí poběží od ledna do května. Hlavními tvářemi kampaně se stanou fotbalista Baníku Ostrava Mario Lička a modelka Blanka Štramberská.

Podle ostravského primátora Petra Kajnara zatím žádné město v Česku tak rozsáhlou kampaň zaměřenou na jazykové vzdělávání neudělalo. „V Ostravě se již etablovaly zahraniční firmy, vytvářející pracovní příležitosti, při nichž je znalost jazyků důležitá. Například Tieto Czech Republic a Dalkia, v okolí Hyundai Motor a další,“ uvedl primátor.

Součástí kampaně bude spuštění internetového portálu www.ucsejazyky. cz, kde lze najít informace o možnosti výuky jazyků ve všech ostravských školách. Webové stránky chce radnice spustit během ledna. Kampaň bude probíhat i prostřednictvím billboardů, reklamy v rozhlase, spotů v kině nebo při propagačních akcích přímo ve školách. Město na akci s názvem „Učte se jazyky – myslete na svou budoucnost“ počítá s částkou dva miliony korun.

Výuku jazyků se rozhodla zkvalitnit také karvinská radnice. Město získalo 25 milionů korun z Evropské unie na jazykové vzdělávání žáků základních škol. V příštích dvou letech proto čeká všechny karvinské základní školy zintenzivnění výuky cizích jazyků včetně zájezdů žáků do zahraničí. Peníze jsou určeny také na vybavení škol novými počítači a softwarem a dalšími pomůckami.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!