21. dubna 2007 12:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ostravské bary nalévají mladistvým alkohol

Pivo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivo. | foto: Reprofoto

OSTRAVA Při nočním zátahu v barech ostravské Stodolní ulice přistihla policie 15 lidí mladších 18 let pod vlivem alkoholu. V některých případech se policistům podařilo odhalit také barmany i jiné lidi, kteří jim nalévali. Celkem museli na pokutách zaplatit 5000 korun.

Řekl to vedoucí obvodního oddělení policie v centru Ostravy René Korytář. "Při preventivní akci, která trvala od půlnoci do druhé hodiny ranní, jsme zkontrolovali celkem 185 lidí," upřesnil Korytář. Naměřená hladina alkoholu u mladistvých se podle něj pohybovala kolem půl promile. Policie ohlásí jejich jména příslušným odborům péče o dítě.

Policisté zaznamenali také jednu rvačku, která skončila ublížením na zdraví. Jinak byl ve Stodolní klid. "Bary byly zaplněny ze 70 procent. Když jsme začali s kontrolami, ulice se prakticky vyprázdnila," řekl Korytář. Také díky tomu policisté za celou noc evidovali v centru města méně trestných činů než obvykle.

Zátah policistů zřejmě souvisel s nedávno ohlášeným plánem radních městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kteří chtějí zajistit v proslulé Stodolní ulici s desítkami barů a klubů větší klid a bezpečí. Radnice chce například zakázat venkovní reproduktory a zrušit venkovní zahrádky i stánky s občerstvením, jež brání průchodu lidí.

Lidovky.cz, ČTK