Čtvrtek 24. června 2021svátek má Jan 25 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Otec mstil synovy spory ve školce. Podpálil dům, jeden muž zemřel

Požár, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár, ilustrační foto | foto: ČTK

OSTRAVA Policisté objasnili loňský únorový požár domu v Havířově, při němž zemřel jednašedesátiletý muž. Dům podle nich zapálil jednatřicetiletý muž kvůli sporům dětí. K činu se přiznal, je obviněn z obecného ohrožení. Soud na něj uvalil vazbu. Novinářům to řekl kriminalista Lukáš Richter.

Policisté případ nejprve odložili. Později je ale nové důkazy přivedly na stopu viníka. Zapálil jeden z bytů, protože se chtěl pomstít za útrapy svého dítěte ve školce. Muž, který byl v minulosti trestán za majetkovou trestnou činnost, se hájí se tím, že nikomu nechtěl ublížit.

Loni 18. května vešel do domu, kde bydlela rodina spolužáka jeho tehdy čtyřletého potomka. "Chtěl se pomstít za nevhodné chování ke svému dítěti ve školském zařízení," řekl Richter a dodal, že nechce přímo použít slovo šikana.

Jeden mrtvý, šest popálených

Vysoce hořlavou látkou polil dveře bytu, kde rodina bydlela, a zapálil je. V té době bylo v domě 22 lidí. V nemocnici skončilo šest z nich - z podpáleného bytu čtyřletý chlapec, jeho matka a děda, z bytu o patro výše pak další čtyřletý chlapec a jeho rodiče. Senior ze zapáleného bytu na tom byl nejhůře. Byl v kritickém stavu a později zemřel.

Policisté pracovali s několika verzemi. Od začátku se domnívali, že byt někdo zapálil úmyslně. Mohlo jít o sousedské spory, osobní vztahy obyvatel bytu či pomstu, při které si pachatel spletl byt. Případ ale pro nedostatek důkazů odložili. "Po čase jsme se ale dostali k zajímavým informacím. Na jejich základě jsme případ znovu otevřeli," řekl šéf moravskoslezských kriminalistů Antonín Řezníček.

,

Žijeme v internetové totalitě, říká herní vývojář Daniel Vávra

Daniel Vávra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pokládat designéra počítačových her Daniela Vávru za nudného „ajťáka“ žijícího v zajetí čísel by byl fatální omyl....

Boj o cukr. Pravda a mýty o nízkosacharidové dietě s docentem Cipryanem

Lukáš Cipryan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nízkosacharidová strava je dnes možná nejpopulárnější dietou. Jde ale o zdravý a efektivní způsob hubnutí? Výzkum v...

Přehled pravidel cestování. Podmínky a ceny testů na covid se v Evropě různí

Makarská riviéra v Chorvatsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dovolená do evropských destinací se vlivem koronavirových omezení prodraží. Při cestování turisté budou muset vzít v...