Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

‚Hlasitě jsem volal k Hospodinu.‘ Ovčáček k Zemanově hospitalizaci zatím mlčí, citoval jen pasáž z bible

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček čichá k růžím. foto: Twitter Jiřího Ovčáčka

Tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se ohledně úterní hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odmlčel a nereaguje ani na telefonní hovory a zprávy. Na Twitteru je přitom aktivní. Veřejnost naposledy informoval o tom, že prezident Zeman zastavil trestní stíhání a papež František navštívil Slovensko.
  12:56aktualizováno  14:17

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na svém Twitteru uvedl, že Zeman udělením milosti zastavil trestní stíhání těžce chronicky nemocného, který byl obviněn z krácení daně. Zrušil mu také podmíněný trest. Ke zdravotnímu stavu prezidenta se však stále nevyjádřil. 

„Hlasitě jsem volal k Hospodinu, a vyslyšel mě ze své svaté hory. Klidně jsem ulehl a usnul. Probudil jsem se, protože mi Hospodin pomáhá. Nezaleknu se ani tisíců, kteří mě obkličují,“ napsal na Twitter mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček po poledni, kdy už potvrdila hospitalizaci Miloše Zemana mluvčí Ústřední vojenské nemocnice.

O návštěvě papeže Františka na Slovensku Ovčáček tweetoval v úterý již několikrát, také v pondělí i v neděli, kdy svou návštěvu hlava katolické církve na Slovensku zahájila.

Ovčáček jinak neodpovídá na otázky zaslané redakcí iDNES.cz v sms ohledně aktuálního zdravotního stavu prezidenta, ani nepřijímá hovory. Mezi jeho povinnosti by však mělo patřit i informování veřejnosti o stavu prezidenta.

Prezident Miloš Zeman byl v úterý hospitalizován v pražské Ústřední vojenské nemocnici.  Server iRozhlas citoval jeho poradce Martina Nejedlého, podle kterého by se mělo jednat o pravidelnou zdravotní prohlídku. Pokud by nicméně šlo o běžnou záležitost, pak by to potvrdil i Ovčáček. V minulosti tak aspoň činil.

Ve stejné nemocnici byl kvůli vysokému tlaku na vyšetření v úterý také exprezident Václav Klaus, který tam byl v úterý i hospitalizován.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat