Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pacienti využijí i památky

Česko

LUHAČOVICE Největší moravské lázně zvýší ubytovací kapacitu. V Luhačovicích se po dlouhé rekonstrukci, která si vyžádala 110 milionů korun, znovu otevřel Augustiniánský dům.

Ten vznikl v letech 1902 až 1904 podle upraveného projektu architekta Vladimíra Fischera pro augustiniánský klášter sv. Tomáše na Starém Brně. Sloužil jako ubytovací zařízení pro kněze a katolické rodiny, takže jeho součástí je také kaple sv. Tomáše. Klientům nyní již soukromé zařízení nabídne 26 pokojů s celkem 53 lůžky.

Od května je ve zkušebním provozu také vila Radun, jejíž opravy přišly investora na 20 milionů korun. Čtyřhvězdičkový hotel nabídne klientům 37 lůžek. Vila leží v památkové zóně Bílá čtvrť v centru Luhačovic. „Do plného provozu chceme objekt uvést do konce roku,“ poznamenala spolumajitelka hotelu Jana Nesázalová.

První hosty v červenci přivítá i kulturní památka vila Pod Lipami, jejíž modernizace stála 15 milionů korun. Patří přímo společnosti Lázně Luhačovice, která ve městě spravuje celkem 1250 lůžek a další si pronajímá. Původní Slanovodský mlýn z roku 1699 přestavěl lázeňský správce a stavební mistr Václav Pirchan v roce 1883 na obytný dům.

Lázně v druhé polovině roku dokončí i opravu hotelu Alexandria. Po rekonstrukci za 300 milionů se kapacita objektu zvýší z původních 80 na 115 lůžek.

Hlavní lázeňská sezona začne o tomto víkendu. Ode dneška se ve městě uskuteční řada kulturních programů, které vyvrcholí v neděli mší a následným průvodem se svěcením pramenů.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...