Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Paes váhal, zda nastoupit. Pak s Dlouhým triumfoval

NEW YORK / PRAHA Když se český tenista Lukáš Dlouhý chystal na finále nedělní čtyřhry na US Open, musel být hodně nervózní. Ráno před utkáním mu totiž jeho spoluhráč Ind Leander Paes oznámil, že je možné, že kvůli bolavému lokti do duelu nenastoupí.

„Poslední dva zápasy ho bolela ruka a ani si při rozehrávce nezkoušel servis,“ líčil Dlouhý Radiožurnálu. Paes se zranil při finále smíšené čtyřhry. Nakonec však do nedělního finále proti krajanovi Mahešovi Bhúpathímu a Marku Knowlesovi z Baham nastoupil.

S Dlouhým však nezačali šťastně. První set ztratili poměrem 3:6 a ve druhém už prohrávali 0:2. „Při každém doteku s míčem jsem cítil velkou bolest,“ vysvětlil Paes. Pak se však pár, který letos vyhrál French Open, vzchopil a svým soupeřům povolil už jen tři hry.

„Ze začátku na kurtu jen chodil, nevěděl jsem, co se děje. Ale dokázal jsem ho vyburcovat a dostat ho do starých kolejí, což bylo nejdůležitější,“ usmíval se Dlouhý. „Překousl jsem bolest, hrál solidně a nechal Lukáše kouzlit,“ dodal Paes.

Dlouhý tak mohl na třetí pokus pozvednout pohár pro vítěze US Open. Předloni a loni totiž odešel z finále poražen. „Vyhráli jsme dva ze čtyř grandslamů v jeden rok. Co k tomu říci? Je to perfektní!“ radoval se Dlouhý.

Český tenista neměl po triumfu na velké oslavy čas. Ihned totiž vyrazil do Poreči, aby se připojil k daviscupovému týmu, který čeká o nadcházejícím víkendu bitva o finále s Chorvatskem.

Finále čtyřhry žen ovládly sestry Williamsovy. Serena s Venus získaly desátý grandslamový titul, když porazily nejvýše nasazený pár Cara Blacková, Liezel Huberová 6:2 a 6:2.

***

Pokuta Williamsové přišlo nadávání draho

Americká tenistka Serene Williamsová bude muset za nadávání čárové rozhodčí při semifinále US Open zaplatit rekordní pokutu. Druhá hráčka světa musí uhradit částku 10 500 dolarů (asi 184 000 korun).

Williamsové hrozí i další trest, v nejhorším případě může dostat i zákaz startu na okruhu WTA.