Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Pardubice sahají po postupu

TŘINEC Za pouhých 56 vteřin poslali včera pardubičtí hokejisté domácí tým do kolen a hned zkraje utkání si zajistili třetí vítězství ve čtvrtfinálové sérii play off.

Ony klíčové okamžiky se staly v osmé a deváté minutě, kdy se hosté ujali rychle vedení 3:0 a svoji šanci už pak nepustili.

Pardubice tak po úvodní porážce s Třincem na vlastním ledě dokonale otočily vývoj série. Po neděli v ní vedou již 3:1 a k postupu mezi nejlepší čtyři celky jim zbývá učinit poslední krůček.

Ten druhý, nesmírně důležitý se jim povedl v sobotním, možná klíčovém duelu.

Východočeši v něm třikrát ztratili vedení, naposledy pak pouhých 25 vteřin před koncem krátce poté, co brankáři Dominiku Haškovi po kontaktech s třineckými útočníky poněkud tekly nervy a dostal dva tresty po sobě. Pardubice nakonec spasil v prodloužení přesnou trefou Petr Koukal.

Tečka vteřinu před koncem Včera nakonec Pardubice nadělily soupeři pět kousků, ten poslední vteřinu před koncem, kdy puk za brankovou čáru poslal Píša.

Oceláři tedy doma nezvládli ani druhé utkání. Za kiks v obraně zaplatili už v úvodu a soupeř pak nedopustil nejmenší komplikace.

Gólman Dominik Hašek navíc zachytal skvěle a potřetí v ročníku uhájil čisté konto.

Východočeši dohráli utkání v naprostém klidu a bez nervů. Dovolili si dokonce luxus a nevyužili 106 sekund trvající přesilovku pět na tři.

Závěrečná dvacetiminutovka byla formalitou. Třinec si nakonec frustraci kompenzoval v závěrečných sekundách, kdy vyprovokoval několik pěstních potyček, při nichž Balej i Platil proti Kousalovi s Rákosem tahali za delší konec.

„Po rychlém vedení 3:0 se domácí museli tlačit do útoku a my mohli chytře čekat na šanci,“ povídal spokojeně asistent pardubického trenéra Sýkory Jan Votruba.

Nic to však nezměnilo na tom, že třinecký tým na vlastním ledě prohráli i čtvrtý letošní vzájemný zápas.