Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pardubický cíl zní - play off

Česko

Hokejový tým se značnými výkonnostními výkyvy nepříjemně zasáhla Lubinova havárie

Do začátku O2 extraligy zbývá 5dní PARDUBICE Mimořádné výkonnostní výkyvy provázejí v posledních letech v extralize hokejisty Pardubic. Deváté, druhé a dvanácté místo, to jsou posty, na nichž v posledních třech sezonách východočeský celek skončil.

Letos by se tudíž měly dostavit spíše časy plné hojnosti...

Trenér Václav Sýkora však mluví spíše opatrně: „Odhadovat, jak se nám bude dařit, je velmi těžké,“ říká. „Tak čtyři týmy mohou celkem reálně hovořit o touze získat titul a my mezi nimi nejsme... To je reálný pohled na věc.“

Sýkora tvrdí, že první postupný cíl Pardubic zní - probojovat se do play off. „Když se nám to povede, samozřejmě se pak pokusíme postoupit co nejdál.“ Pohyblivý rozpočet Do nového ročníku půjde klub s poměrně vysokým rozpočtem 130 až 150 milionů korun. „Jeho přesnější výše bude záležet na návštěvnosti, účasti v play off a dalších našich aktivitách,“ vysvětlil generální manažer Zbyněk Kusý.

Pardubičtí prošli přes léto, podobně jako loni, kdy tragicky zahynul obránce Martin Čech, těžkým obdobím - kvůli autonehodě se smrtelnými následky byl od týmu odvolán asistent trenéra Ladislav Lubina.

„Je to Láďova soukromá věc a my se tím ani nemůžeme nějak moc zabývat. Celá situace se bude řešit v průběhu několika dalších měsíců, já sám o tom však nic nového nevím,“ prohlásil Kusý.

Změna se dotkla především týmu samého, Lubinu musel na pozici asistenta nového trenéra Václava Sýkory nahradit Jiří Seidl. „Zrovna se rozjížděla příprava na ledě, takže tahle událost znamenala dost značný zásah do týmu. Snažili jsme se ale, aby dopad na mužstvo byl co nejmenší,“ vracel se ke složité době Sýkora.

„Co se Láďovi Lubinovi stalo, mě zasáhlo osobně, protože jsem ho dobře znal i jako hráče,“ pokračoval kouč, který do Pardubic přišel ze Znojma.

„Pro mě byla navíc obrovská výhoda, že Láďa tady prostředí dokonale zná, byl u mužstva velkou část loňské sezony a věděl, jaké byly okolnosti. Zná dobře hráče a další věci okolo, které nejsou zanedbatelné, když přijdete do nového prostředí,“ vypočítal Sýkora. „Láďa je navíc progresivní v myšlení o hokeji a měl velký zájem na tom, aby se práce dělala smysluplně. Byl spíše impulzivnější, zatímco Jirka Seidl je spíše kliďas.“ Tým posílili Čáslava, Štrbák a Divíšek Kusý zase připomněl, že mužstvu budou chybět zejména Petr Sýkora a Tomáš Rolinek. „Na druhou stranu ale přišli Petr Čáslava, Martin Štrbák nebo z Plzně Tomáš Divíšek,“ vypočítával Kusý.

Do budoucna uvažují Pardubičtí o zúžením hrací plochy, stejně jako k němu postupně sahají i ostatní kluby. Stejně široká kluziště mají kromě nich už jen pražská Sparta, Plzeň a Vítkovice. „Tady je to ale velmi ožehavé téma, protože fanoušci úpravu v hlasování na webu odsoudili,“ nastínil Kusý.

Trenér Sýkora by na rozdíl od fanoušků ale zúžení uvítal: „Pro letošní sezonu už je pozdě na nějakou změnu, ale pro tu příští bych byl pro.“

Podobně se k celé věci stavěl i kapitán týmu Jan Snopek. „Vše ve sportu se zrychluje, tak myslím, že ani hokeji se to nevyhne."

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!