Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Paroubek: Budu řídit sport. Báječný nápad, souhlasí Brožová

Česko

  13:43aktualizováno  14:11
PRAHA - Předseda ČSSD Jiří Paroubek by chtěl po volbách, zvítězí-li v nich sociální demokracie, změnit kompetenční zákon a převést sport do pravomoci premiéra. Na tiskové konferenci k volební kampani Paroubek řekl, že by se chtěl péči o sport věnovat osobně.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek a herečka Kateřina Brožová na tiskové konferenci ČSSD. foto: Stanislav Peška.ČTK

Šéf ČSSD s poukazem na umístění českého hokejového týmu na olympiádě v kanadském Vancouveru, uvedl, že je potřeba "něco změnit", zvýšit podporu státu, obnovit sportovní třídy. S tím podle něj souvisí podpora rodin s dětmi, kterým nesmí klesat životní úroveň a kvalita života.

Právě z těchto důvodů dnes odpoledne zahájí "kontaktní" volební kampaň v Ústeckém kraji společně s hokejistou Jiřím Šlégrem, který byl členem národního mužstva při zimních olympijských hrách v japonském Naganu.

Paroubek a Šlégr se setkají se stoupenci sociální demokracie na kluzišti v Mostě, které sociální demokraté dávají k dispozici mládeži. Bude tam půjčovna bruslí a občerstvení.

Bruslení se Šlégrem
Součástí akce je vystoupení zpěváků, mezi nimi už tradičně Michala Davida, a skupiny Maxim Turbulenc. Paroubka a sociální demokraty přijde podpořit i herečka Kateřina Brožová. Na dnešní tiskové konferenci v Lidovém domě řekla, že považuje podporu sportu za "báječný nápad" a že se už na volební mítinky ČSSD těší. Na kluzišti se dnes bude konat "bruslení s Jiřím Šlégrem", uvádí se v programu. Sociální demokraté podle hlavního volebního manažera Jaroslava Tvrdíka takzvanou horkou část kampaně zahájí 22. dubna v Moravskoslezském kraji.

Hlavními tématy Paroubkovy volební kampaně, který ji bude dělat nejen v Ústeckém kraji, kde je volebním lídrem, ale ve všech ostatních krajích, bude růst pracovních míst, podpora seniorů a zdravotnictví pro všechny.

"Seniorturné"
Doprovázet ho bude jihomoravský hejtman a šéf Asociace krajů Michal Hašek. Speciální volební "seniorturné" podle Tvrdíka chystají bývalý evropský komisař Vladimír Špidla, senátor Milan Štěch a evropský poslanec Richard Falbr. Zaměřovat se budou na práva zaměstnanců a ochranu důchodců.

Sociální demokracie vyčlenila ze svého centrálního rozpočtu na volební kampaň 160 milionů korun, uvedl Tvrdík. Není to podle něj ale částka konečná, protože další peníze dají na kampaň krajské organizace a ČSSD počítá ještě se sponzorskými dary. Šéf konkurenční ODS Mirek Topolánek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce odhadl konečnou částku, kterou bude kampaň ČSSD stát, na 400 milionů korun.

Autor: