Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pečený bažant a domácí zmrzlina. Prezident pohostí končící Rusnokovu vládu

Česko

  14:08aktualizováno  14:16
Hrad odtajnil menu rozlučkové večeře prezidenta Miloše Zemana s kabinetem Jiřího Rusnoka. Na talířích ministrů nebude chybět šunka, pečený bažant a domácí zmrzlina.

Premiér Jiří Rusnok (vpravo) si připíjí s Milošem Zemanem. foto: MAFRA: Dan Materna

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček navíc potvrdil serveru Lidovky.cz, že vláda dorazí v kompletní sestavě. Pro Jiřího Rusnoka a jeho tým to bude symbolická tečka za vládním angažmá. Čtyři hodiny po jmenování nového premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) startuje v lánském zámku hostina pro ty, kteří se s funkcemi loučí.

"Pan prezident přivítá členy vlády ve Sloupové síni, večeře se pak podává ve Společenském sále," vykreslil už ve čtvrtek Ovčáček. V pátek přidal hradní mluvčí kompletní menu.

Palačinka s ovocem a domácí zmrzlina na závěr

Jako předkrm se bude servírovat pražská šunka od kosti, křen a lánské pečivo. Pak přijde na řadu zvěřinový vývar s nudlemi. Hlavní chod? Pečený bažant na divoko, nádivka, bramborový knedlík, nudle nebo jáhlové noky. Apetit prezidenta a končícího kabinetu doladí palačinka s ovocem a domácí zmrzlina.

"Na zámku v Lánech je velmi příjemná domácká kuchyně," těšil se už ve středu premiér v demisi. "Menu neřeším, já jím všechno. Nejsem žádný vegan ani vegetarián," uvedl Rusnok po středečním jednání vlády.

Večeři na rozloučenou uspořádal Miloš Zeman už pro vládu Petra Nečase (ODS). Loni v červenci dorazilo na Hrad ale jen pět členů kabinetu – většina se jich ze setkání omluvila.

Autor: