Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

‚Máme tu neomarxistickou diktaturu hnanou covidem.‘ Peková jde za Švýcarskou demokracii do voleb

Soňa Peková foto: Profimedia.cz

Přestaňte se trapně bát o svůj život. Máme tu neomarxistickou diktaturu hnanou covidem. Andrej Babiš je diktátor. S těmito názory kandiduje molekulární bioložka Soňa Peková za Švýcarskou demokracii v říjnových volbách do Sněmovny. Politické hnutí podle jejích slov šanci nemá, chce jen poukázat na demokracii, která se, jak je přesvědčena, drobí pod rukama.
  15:48

Jedničkou hnutí Švýcarské demokracie ve Středočeském kraji je molekulární bioložka Soňa Peková, která se do povědomí lidí dostala už vloni na jaře. Je známá svými kontroverzními názory na koronavirová opatření, okamžitě by je zrušila a vše vrátila do starých kolejí.

„Žádné sociální distance, žádné respirátory a všichni do práce. Přestaňte se trapně bát o svůj život,“ uvedla. Dětí se podle ní epidemie netýká. „Dětmi myslím všechny do 35 let,“ dodala na Primě.

„Krásná demokracie zaniká v neomarxistické diktatuře, která je hnaná covidem,“ uvedla Peková. Usuzuje tak podle síly vládní ruky. „Andreje Babiše vnímám jako diktátora. Má silné pravomoci a rozhoduje o věcech, o kterých by rozhodovat neměl,“ sdělila.

Měla by se zrušit protiepidemická opatření přinejmenším pro lidi do 35 let?

celkem hlasů: 6749

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00středa 8. září 2021. Anketa je uzavřena.

Ano4445
Ne2181
Nevím123

Peková kritizovala například uzavření škol. „Dětí se epidemie netýká, v dětech se virus nepomnoží. Zatahovat do toho děti je chybné,“ uvedla. Roušky označila za módu této epidemie. „Je nesmyslné, aby je lidi nosili na veřejnosti, mladí se s virem vyrovnávají bezproblémově,“ dodala molekulární bioložka.

Feudální zřízení

Situace v Česku podle jejích slov připomíná feudální zřízení. „Jeden člověk rozhoduje o tom, co lidi smí a nesmí, a doma je zavírá. Za rok a půl vláda neučinila nic, aby tu plíživá covidová diktatura nebyla,“ vysvětlila.

Objevují se tu strany, které jsou pro mladé nejspíš děsně sexy. „Mladá generace nemá historickou paměť, nerozsvítí se jim červené světýlko jako nám, co jsme zažili například sametovou revoluci,“ uvedla k tématu, jaké strany jdou v říjnu do voleb.

Už dříve uvedla, že druhá pandemie nenastane. Podle jejích slov byla první vlna popoháněna médii a reálný počet nemocných byl mnohem menší. „Léto pak bylo coviduprosté,“ oznámila.

Covid-19 do Vánoc zmizí, tvrdí genetička Peková. Další čeští vědci nesouhlasí

Očkovala by jen ohroženou část populace. Neměla by tu však být „propagandistická masírka“. Přiznala, že Švýcarská demokracie moc šancí ve volbách nemá. Kdyby nebyla pandemie, do politiky by nešla. “Je to moje gesto, aby si lidé uvědomili, že existuje i jiná varianta, a že nám demokracii rozebírají pod rukama,“ uvedla. Sama si prý připadá jak důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha.

Soňa Peková už v minulosti za své výroky čelila kritice. Za šíření údajně neověřených informací ji kritizoval například imunolog Václav Hořejší nebo biochemik Jan Konvalinka.  

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...

Mohlo by vás zajímat