Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Penaltové selhání prý zavinil drn

Česko

Fotbalisté belgického Anderlechtu po vyřazení v play-off Ligy mistrů kleli nad kvalitou trávníku

ANDERLECHT/PRAHA Kdyby bruselský ragbyový tým hledal nové talenty, určitě by našel alespoň tři vhodné aspiranty mezi fotbalisty Anderlechtu.

Ti totiž v úterý večer předvedli vlohy pro úplně jiný sport, než kterým se živí. I jejich odvetné utkání play-off Ligy mistrů s Partizanem Bělehrad skončilo 2:2 a rozhodovat musely penalty.

V nich následovala tři identická selhání hráčů Anderlechtu. Postavili si míč, s vervou se do něj opřeli a poslali ho vysoko do oblak. Jakoby stříleli spíš na ragbyovou branku. „Ještě nikdy jsem při pokutovém kopu neminul. Muselo se mi to stát v tu nejméně vhodnou chvíli,“ zlobil se záložník Mbark Bousouffa, jehož neúspěšný pokus znamenal konec nadějí belgického týmu na postup do základní skupiny milionové soutěže.

Koho za to vinit?

Fotbalisté Anderlechtu si stěžovali na bílý puntík, ze kterého se penalty střílí. Byl totiž jedním velkým drnem a při kontaktu s kopačkami odlétával ze svého místa. „Trávník byl promáčený v celém vápně a ve velmi špatném stavu,“ láteřil Bousouffa.

Soupeř ze srbského Bělehradu ovšem podobné potíže neměl a domácí mohli děkovat jen svému brankáři Silviu Protovi, že dva pokutové kopy soupeře zneškodnil a držel jejich naděje do poslední chvíle. „Jestli bylo něco špatně s místem, odkud se kopalo, tak nás to neomlouvá. Všichni měli stejné podmínky,“ nehledal výmluvy trenér belgického klubu Ariel Jacobs. Nepouštěl se ani do kritiky svých svěřenců, přestože mohl mít výtky třeba směrem ke stoperovi Ondřeji Mazuchovi. Ten je spolu s Janem Polákem, Janem Lecjaksem a Tomášem Marečkem jedním z českých legionářů v Anderlechtu. Jen pro srovnání: Stejný počet Čechů měla Sparta minulý týden v základní sestavě v utkání se slovenskou Žilinou.

Češi měli podíl na vyřazení Byl to ale právě Mazuch, který se v úterý podepsal pod oba inkasované góly. Nedokázal uhlídat střelce Partizanu Cléa. „Všichni jsme moc zklamaní. Inkasovali jsme po nešťastných situacích,“ bránil se na klubovém webu jednadvacetiletý rodák z Hodonína.

Pod vyřazení belgického mistra z nejprestižnější klubové soutěže v Evropě se v prvním utkání podepsal i Jan Lecjaks. Ten před týdnem vstřelil vlastní gól a do odvety už nenastoupil. „Není to ale ničí vina. Měli jsme dost příležitostí zvítězit ještě před rozstřelem,“ přiznal Jacobs, který nyní mohl být spokojen alespoň s Janem Polákem. Člen národního týmu totiž přihrával na jeden z gólů.

***

lidovky.cz Zpravodajský server Lidových novin Boj o Ligu mistrů Výsledek a ohlasy na duel Žilina -Sparta najdete na www.lidovky.cz/sport

„Jestli bylo něco špatně s místem, odkud se kopalo, tak nás to neomlouvá,“ řekl trenér Ariel Jacobs

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...