Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policie na Sokolovsku chytila psa, který pokousal tři děti. Nejspíš se vrátí majitelce

Česko

  16:25
PRAHA - Stafordširský bulteriér, který v úterý napadl dvouletého chlapce v Habartově na Sokolovsku, byl nalezen. Policisté ve spolupráci s odchytovou službou vypátrali nebezpečného psa doma, kam se po dvoudenním putování vrátil. Nyní ho čeká karanténa. Pak se nejspíš vrátí zpátky k majitelce.

Stafordširský bulteriér, který pokousal už tři děti. foto: Policie ČR

Kříženec stafordširského bulteriéra byl pohřešovaný od úterního večera, kdy v rodinném domku v Habartově vážně zranil malého chlapce a následně utekl. V současnosti je v péči pracovníků Záchranné a odchytové služby pro zvířata. „Pět dní bude v karanténě. Musí se zjistit, jestli nemá nějakou infekční chorobu,“ řekl serveru Lidovky.cz Petr Prokeš, který psa ve čtvrtek dopoledne odchytl.

Pitbull na cyklostezce na Olomoucku pokousal dva lidi, oba skončili v nemocnici

O dalším osudu psa by měla během následujících dnů rozhodnout policie. Utracen nejspíš nebude. Podle Kateřiny Krejčí z tiskového oddělení Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje by měl být pes po uplynutí karanténní lhůty navrácen zpět své majitelce.

Ta se psa ujala s úmyslem, že jej převychová poté, co pes napadl dvě děti. V úterý v podvečer ovšem bulteriér napadl její dvouletého vnuka, který přišel s otcem na návštěvu. Dítě skončilo s vážnými poraněními obličeje v nemocnici, kam jej letecky transportoval vrtulník. Pes po útoku utekl do lesa.

Kriminalisté incident prověřují pro podezření ze spáchání těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Majitelce v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Autor:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...