Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pětiletého chlapce usmrtila smečka psů. Tragédie se stala na zahradě chovatele

Česko

  17:05
LUŽEC NAD CIDLINOU (KRÁLOVÉHRADECKO) - Pětiletého chlapce v neděli v Lužci nad Cidlinou na Královéhradecku napadlo více psů. Hoch na následky zranění zemřel, policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. V pondělí to řekl mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkovský.
Policie ČR (ilustrační foto).

Policie ČR (ilustrační foto). foto: Shutterstock

Policisté podle mluvčího celý incident vyšetřují od nedělního odpoledne. „Psi, kteří se měli útoku dopustit, se v současné době nikde na veřejnosti volně nepohybují,“ řekl mluvčí.

„Nedokážeme se s tím stále srovnat. Té tragédii nic nepředcházelo, nedošlo tu k žádné potyčce, žádný ze psů neštěkal, nevrčel. Ihned bych je srovnal,“ řekl serveru Novinky.cz majitel psů.

Neštěstí se odehrálo u opravovaného domku na konci vesnice. „Je pravda, že mi dřív utíkala štěňata, ale teď nic. Nepobíhají tu po vesnici,“ říká majitel.

V neděli přišli k chovatelům psů (mají jich celkem pět) otec s pětiletým synem na návštěvu. Přišli si vypůjčit přívěs. Ve chvíli, kdy oba muži montovali SPZ, zmizel jim chlapec z očí. Našli ho až po deseti minutách za domem. „Když měl odjet, volali jsme na chlapečka, ale před domem nebyl. Začali jsme ho hledat, ale když jsme zašli dozadu za dům, už jsme ho uviděli ležet,“ popsal serveru majitel psů.

Okamžitě zavolali záchranku, dorazil i vrtulník, do příjezdu dítě sami resuscitovali, ale marně. Chlapce se už zachránit nepodařilo.

„Netušíme, který pes byl první. Ale jakmile to policie zjistí, půjde na utracení. V tuto chvíli s nimi nesmíme nic dělat,“ sdělila přítelkyně chovatele. Ona také nedokáže říct, proč k útoku došlo. Uvedla, že mají podobně staré děti a psi jsou zvyklí se pohybovat v jejich blízkosti.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!