Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Philadelphia a San Jose vydřely postup

NEW YORK Hokejistům Washingtonu se nepovedlo dokonat obrat v sérii 1. kola play off NHL. Bitvu s Philadelphií sice srovnali z 1:3 na 3:3 na zápasy, v rozhodujícím sedmém utkání ale doma prohráli 2:3 v prodloužení, a z bojů o Stanley Cup jsou vyřazeni.

Vítězný gól týmu, za nějž hraje Václav Prospal, vstřelil v sedmé minutě nastaveného času Joffrey Lupul, jenž devět sekund před vypršením přesilové hry dorazil za brankáře Cristobala Hueta střelu Kimma Timonena. „Dal jsem gól a najednou mě přimáčklo na mantinel dvacet spoluhráčů. Ještě teď nemohu popadnout dech,“ prohlásil se smíchem Lupul, který vstřelil svůj první gól v play off.

Washingtonu, který naposledy postoupil z 1. kola play off před deseti lety, nebyl nic platný ani výborný výkon Alexandra Ovečkina, jenž přihrál na první gól a v 36. minutě svou čtvrtou trefou v sérii vyrovnal na 2:2. Nejproduktivnější hráč i nejlepší střelec základní části už o Stanleyův pohár letos bojovat nebude. „Těžko se s tím člověk smiřuje, ale získali jsme aspoň cenné zkušenosti,“ řekl Ovečkin.

Posledním celkem, který si zajistil účast v 2. kole play off, se stali San Jose Sharks, kteří na rozdíl od Capitals dokázali v sedmém zápase využít výhodu domácího prostředí, porazili Calgary 5:3 a získali sérii 4:3 na zápasy.

Výsledky - 1. kolo play off: Východní konference - 7. zápas: Washington - Philadelphia 2:3 v prodl. (6. Backström, 36. Ovečkin - 16. Upshall, 30. Kapanen, 67. Lupul). Konečný stav série: 3:4. Západní konference - 7. zápas: San Jose - Calgary 5:3 (27. a 30. Roenick, 11. J. Thornton, 35. Pavelski, 35. Setoguchi - 13. Iginla, 24. Nolan, 46. W. Primeau). Konečný stav série: 4:3.

Dvojice pro 2. kolo Stanley Cupu - Východní konference: Monteal - Philadelphia, Pittsburgh - NY Rangers. Západní konference: Detroit - Colorado, San Jose -Dallas.