Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Plzeň čekají větší vlny

TIME OUT LN

Nikdo nemůže nic namítnout: Plzeň vládne fotbalové lize po podzimu zaslouženě. Jen si musí zvyknout, že pro ni bezstarostné časy skončily. Teď doopravdy přestává legrace. To určitě ví i kapitán Plzně a věčný vtipálek Pavel Horváth.

Vypadá to, jako by se okolní svět proti Západočechům spikl. Od neuznaného gólu při páteční porážce s Bohemians 1905 přes rostoucí formu Sparty až k mizícímu náskoku, který se za měsíc ztenčil na třetinu. Kdo podlehl iluzi, že honba za titulem bude idylickou procházkou, ten se mýlil. Zimní přestávka přišla pro Plzeň v pravý čas. Má alespoň možnost se nadechnout, než zase skočí zpátky do ligových vod. Na jaře v nich budou daleko větší vlny.

***

Mladá Boleslav 3 Slavia Praha 1

Branky: 7. Procházka, 51. Toleski, 56. Kulič - 50. Koubský. Rozhodčí: Kovařík -Štěrba, Koval. ŽK: Sedláček - Dembélé, Pázler, Koubský, Hubáček, Kisel. Diváci: 3328. Poločas: 1:0.

Ml. Boleslav: Miller - Kúdela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy, Procházka, Opiela, Táborský (64. Sedláček) - Kulič (85. Kysela), Toleski (90. Volf).

Slavia: Zlámal - Kaufman, Čelůstka, Koubský, Hubáček - Dembélé (61. Jarolím) - Janda, Kisel, M. Černý - Pázler (67. Hloušek), J. Černý.

Slovan Liberec 3 Ústí nad Labem 0

Branky: 36. Breznaník, 62. Nezmar, 68. Bosančič. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Pospíšil. ŽK: Bosančič - Vrtělka. Diváci: 3910. Poločas: 1:0.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Fleišman - Štajner, Gecov, Bosančič (88. Papoušek), Breznaník (84. Vlasko) - Kerič (78. Vácha), Nezmar.

Ústí: Buček - Hyčka (32. Džuban), Polák, Valenta, Janů - Doležal, Vrtělka, Martykán, Volek (74. Gibala) - Veverka (66. Krbeček), Jindráček.

FC Hradec Králové 0 1. FC Slovácko 0

Rozhodčí: Zelinka - Dobrovolný, Marek. ŽK: Hájovský - Volešák, Kubáň. Diváci: 4325.

Hradec: Lindr - Wozniak, Chleboun, Hájovský - Rezek, Fischer (78. Hochmeister), Pávek, Poděbradský - Pilař, Dvořák (66. Černý), Kocourek (69. Štěpán).

Slovácko: Filipko - Kuncl, Kordula, Mezlík, Kubáň - Fujerík, Volešák, V. Valenta, J. Valenta (90. Perůtka) - Nestorovski (82. Szmek), Švancara (88. Hlúpik).

Sigma Olomouc 3 1. FK Příbram 1

Branky: 17. Petr, 18. Hubník, 43. Murín -33. Huňa. Rozhodčí: Damková - Večeřa, Santarius. ŽK: Divíšek (Příbram). Diváci: 5036. Poločas: 3:1.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Murín, Kalas, Machalický - Rossi, Ordoš (64. Navrátil), Hořava - Šultes, Hubník (89. Vašíček), Petr (75. Přikryl).

Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek, Pilík (81. Šlapák), Videgla, Tarczal, Divíšek (75. Wágner) -Huňa (86. Mojdl), M. Štochl.