Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Plzeň končí, Vary zůstaly ve hře

Litvínov v předkole postoupil přes Straku a spol. * O posledním čtvrtfinalistovi se rozhodne zítra v Praze

PRAHA To, v co začalo věřit mnoho lidí, zůstane jen nenaplněným příběhem. Plzeňská jízda končí brzy.

Hokejový soubor kolem Martina Straky včera prohrál domácí drama s Litvínovem a v předkole play off byl vyřazen. V druhé sérii mezi Karlovými Vary a Slavií rozhodne zítra o postupujícím až pátý zápas.

Karlovy Vary totiž porazily Pražany v obou víkendových zápasech a vynutily si na zítřek poslední výjezd do metropole. Zatímco v sobotu utekly hrobníkovi z lopaty a vyhrály 4:3 v prodloužení, včera v exhibičním stylu rozdrtily soka 7:0.

„Bohužel už nehrajeme naši hru, kterou jsme hrávali. My nehrajeme agresivně, nenapadáme a oni toho využívají. Musíme se k tomu vrátit,“ nabádá slávistický útočník Jakub Sklenář.

Vary tak dokázaly smazat nepříznivou sérii 0:2 na zápasy a dokonale využily domácího prostředí.

To samé se nedá tvrdit o Plzni. O té Plzni, kterou právem obdivovala celá extraliga, když se dokázala vypořádat s odpočtem 19 bodů a stejně si vybojovat předkolo.

Jenže včera v něm prohrála třetí zápas, a to 3:4 v prodloužení, které při přesilovce rozhodl v 68. minutě litvínovský bek Richard Jareš. Konec snů, konec nadějí. Konec týmu s tak sympatickým projevem hry.

Plzeňští o den dříve vyhráli 4:0 a stáhli po dvou porážkách venku sérii na 1:2. Ale v neděli až moc a často chybovali, také si s nimi pohrávala nervozita či smůla. „Dali jsme si de facto dvě vlastní branky. Soupeř si žádný velký tlak nevytvořil, to my mu pomohli,“ hlesl zklamaný kouč Marian Jelínek.

Přitom jeho soubor znovu prokázal vůli sobě vlastní - po dvou třetinách prohrával 1:3, ale s narůstajícím tlakem dokázal díky Martinu Strakovi a Tomáši Vlasákovi srovnat. V nastavení se však nechal vyloučit ten den čtyřicátník Jaroslav Modrý. A přišla plzeňská pohroma.

Diváci přesto svým aktérům děkovali: „Pro nás jste mistři!“ volali.

„Musíme uznat sílu Plzně,“ řekl hostující trenér Vladimír Kýhos.

Jeho tým byl v předkole považován za outsidera. Proti komu půjde ve čtvrtfinále, ale rozhodne až zítřejší duel v O2 areně. Tam Slavia s Vary sehrají klíčovou partii o poslední volné místo.

„Jedeme do Prahy vydat ze sebe maximum,“ slíbil karlovarský útočník František Skladaný.

I Vary už měly namále, v sobotu totiž prohrávaly ještě v 58. minutě 2:3. Ale srovnaly a prodloužení třetí bitvy rozhodl pak Petr Kumstát.

***

HOKEJOVÉ PŘEDKOLO PLAY OFF

KARLOVY VARY - SLAVIA 4:3sn (hráno v sobotu) Branky a nahrávky: 2. Sailer (Pech), 3. T. Klíma, 58. Pech z tr. střílení, 64. Kumstát (Pech) - 5. Kadlec (Micka), 22. Krejčík (Micka, J. Doležal), 43. Jaškin (Micka). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 3851. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:1 - 1:0. KARLOVY VARY - SLAVIA 7:0 (hráno v neděli) Branky a nahrávky: 3. T. Klíma (Zucker), 7. Skladaný (Dobroň), 11. Skladaný (Melenovský), 12. T. Klíma (Prošek), 16. Skuhravý (Pech, Gřegořek), 31. Zaťovič, 48. Nosek (Pech). Rozhodčí: Minář, Mikula - Charvát, Bejček. Vyloučení: 5:7, navíc Třetina (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4105. Třetiny: 5:0, 1:0, 1:0.

PLZEŇ - LITVÍNOV 4:0 (hráno v sobotu) Branky a nahrávky: 4. Vostřák (Vlasák, J. Jeřábek), 14. Vostřák (Vlasák, Jiří Hanzlík), 15. Stránský (St. Pierre, Modrý), 24. Straka (Vlasák). Rozhodčí: Husička, Homola - Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 11:12, navíc Volke (Litvínov) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 7764. Třetiny: 3:0, 1:0, 0:0 PLZEŇ - LITVÍNOV 3:4p (hráno v neděli) Branky a nahrávky: 14. Vostřák (Straka, Vlasák), 56. Straka (Jan Kovář, Vostřák), 58. Vlasák (Jan Kovář) - 24. Vopat, 32. Martinka (Jánský), 40. Kubát, 68. Jareš. Rozhodčí: Hradil, Hribik - Bláha, Svoboda. Vyloučení: 11:13, navíc Dvořák (Plzeň) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6472. Třetiny: 1:0, 0:3, 2:0 - 0:1. Konečný stav série: 1:3.

Předkolo PLAY OFF České pojišťovny stav série 1:3 PLZEŇ - LITVÍNOV včerejší zápas: 3:4p postupuje: Litvínov předchozí výsledky: 2:4, 2:5. 4:0 stav série 2:2 KARLOVY VARY - SLAVIA včerejší zápas: 7:0 předchozí výsledky: 3:4sn, 1:3, 4:3p další zápas: zítra v Praze