Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Plzeň konečně zdolala Kladno

Západočeši prodloužili sérii a o čtvrtfinále budou znovu bojovat dnes

PLZEŇ Hokejisté Plzně zdolali v třetím utkání předkola play off extraligy Kladno 6:5 a snížili v sérii hrané na tři vítězství na 1:2 na zápasy. Po dvou gólech vítězů vstřelili David Ludvík a Michal Dvořák. O právo vyzvat ve čtvrtfinále České Budějovice se oba soupeři utkají znovu dnes od 17.30 v Plzni.

Plzeň-Kladno 6:5 Západočeši duel rozhodli hlavně díky čtyřem vstřeleným gólům ve druhé třetině. Kladno sice v závěrečné dvacetiminutovce finišovalo, ale prodloužení si již vynutit nedokázalo. „Pro nás to byl velice těžký zápas především po psychické stránce, protože jsme věděli, že kdybychom ho nezvládli, tak by byl konec sezony. Zápas rozhodla naše efektivita ve druhé třetině. Když jsme dali na 6:3, bylo tam z naší strany trošku podcenění. Kladno jako vynikající mužstvo to hned potrestalo a bylo to drama až do konce. Je škoda, že jsme to dopustili,“ řekl trenér domácích Miloslav Hořava.

O poznání zklamanější byl trenér hostů Petr Kasík: „Měli jsme špatné vstupy do každé třetiny a hlavní důvod naší prohry byl v tom, že jsme ve druhé třetině dostali čtyři góly. Myslím si, že rozhodčí pak vyhecované atmosféře trošku podlehl.“

Úvod patřil Lasselsbergeru, a už po 75 vteřinách hry se plzeňští fanoušci radovali, protože po Divíškově přihrávce otevřel skóre Ludvík. V 11. minutě ale už bylo vyrovnáno. Procházka přenechal puk na levé straně rozjetému Hájkovi, který za kruhem pro vhazování zamířil tvrdou ránou přesně k pravé tyčce. Čtyři vteřiny před koncem kladenské přesilovky pak otočil stav ranou od modré čáry Pavlas.

Do druhého dějství nastoupili Západočeši s urputnou snahou o vyrovnání a povedlo se jim to ve 24. minutě, kdy se prosadil Ludvík a po něm dostal Plzeň do vedení Důras. Za tři minuty bylo opět vyrovnáno. Patera lobem z rohu vlastního obranného pásma našel na polovině soupeře Procházku, ten si vyměnil puk s Divišem a z mezikruží si připsal třetí trefu v sérii. V závěru druhé části šli ale domácí do dvoubrankového trháku.

Nejdříve po Vlasákově přihrávce si Dvořák blafákem vychutnal Kopřivu. Hala vzápětí bouřila ještě více, když projíždějícího střelce trefil hokejkou Kopřiva a nedostal za to žádný trest. Opakované záběry na kostce nad ledem rozbouřily emoce plzeňských příznivců ještě více.

Dvořák ale trest kladenskému brankáři nachystal, když po uvolnění od Vampoly 58 vteřin před pauzou zvýšil na 5:3.

Zdálo se, že definitivně pečeť na první plzeňský úspěch v sérii dal po 124 vteřinách třetí třetiny Matějovský, ale Kladno se nevzdalo. V 49. minutě Horna ujel hned po návratu z trestné lavice a střelou pod horní tyčku překonal Málka. Necelých pět minut před koncem po Nedvědově akci navíc úspěšně dorážel Diviš a domácí se o výsledek rázem strachovali. Těsný náskok však už uhájili.

Branky a nahrávky: 2. Ludvík (Divíšek), 24. Ludvík (Důras), 26. Důras (Divíšek), 38. Dvořák (Vlasák), 40. Dvořák (Vampola), 43. Matějovský (Šindel) - 11. Hájek (Martin Procházka), 16. Pavlas (Kalla), 29. Martin Procházka (Diviš), 49. Horna (Trončinský), 56. Diviš (Z. Nedvěd). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 6095. Třetiny: 1:2, 4:1, 1:2.