Plzeň má Vlasáka, jistotu na penalty

Když mají zápas rozhodnout samostatné nájezdy, každý kouč by chtěl mít Vlasáka.

Vyhlášeného technika si ale hýčká Plzeň, takže porazila Spartu na penalty.

Plzeň-Sparta 4:3 sn

PLZEŇ Úřadující mistr Sparta řeší patálie s gólmany. Místo zraněných Duby a Štefla proto zaskočil v Plzni zkušený Altrichter. O udělení druhého bodu rozhodl souboj sparťanského brankáře s domácím kanonýrem Vlasákem. A Altrichter prohrál. Plzeňský střelec totiž znovu ukázal, že na extraligových kluzištích je nejlepší exekutor samostatných nájezdů.

V tradičně vypjaté atmosféře zápasů Sparty a Plzně se před plným stadionem radovali z výhry domácí Západočeši. Domácí sice po první třetině vedli 2:0, hosté ovšem postupně utkání dokonale otočili. Domácí Ludvík však stihl necelých šest minut před koncem normální hrací doby srovnat a již devátý zápas letošní sezony tak na plzeňském ledě došel až do nastavení. To však nerozhodlo a vítěze určily až samostatné nájezdy. Za domácí uspěli Fabuš s Vlasákem, za hosty jen Netík, což přisoudilo Lasselsbergeru bod navíc a ještě prodloužení devítizápasové bodové šňůry.

„Od stavu 2:0 bylo utkání vyrovnané. Při vyrovnávacím gólu Ludvíka nám pomohl šťastný odraz puku, ale to k hokeji patří. Nájezdy jsou buď, a nebo. Samozřejmě jsme ale rádi za dva body.“ zhodnotil zápas plzeňský kouč František Černý.

Podobného mínění byl sparťanský lodivod František Výborný. „Od druhé třetiny jsme hráli vyrovnaně a byli jsme blízko třem bodům. Bohužel pět minut před koncem nám rozhodčí vyloučil hráče a Plzeň šťastně vyrovnala. Nájezdy a prodloužení jsou o štěstí.“ dodal.

Branky a nahrávky: 4. Fabuš (Benák), 18. Divíšek (Vlasák), 55. Ludvík (Divíšek), rozh. nájezd Vlasák - 22. Netík (Sivek), 42. Melichárek (P. Ton), 53. J. Nedvěd (Netík). Rozhodčí: Homola - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. Diváci: 7385. Třetiny: 2:0, 0:1, 1:2 - 0:0.

14. HC Geus Okna Kladno 26 4 3 4 15 64:94 22

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body.

Jak předejít syndromu náhlého úmrtí kojence?

Syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS – sudden infant death syndrome) je doslova noční můrou všech rodičů. V současné době lze tomuto zbytečnému...