9. února 2011 19:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Plzeňské studium miliardáře Vítka: zkouška v den nástupu, další z vězení

Podnikatel Radovan Vítek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podnikatel Radovan Vítek. | foto: Stanislav PeškaČTK

PRAHA Miliardář Radovan Vítek zřejmě přijde o titul, plzeňská práva totiž vystudoval velmi neobvyklým způsobem. Univerzita už podnikateli poslala dopis o zahájení správního řízení.

Informoval o tom server Sedmička.cz. Podle něj nesedí mnoho věcí, například přijetí mimo běžný termín, zkouška hned první den ve škole, další ve vazební věznici nebo státnice v sobotu po poloviční době studia. Server se odvolává na Vítkův index, který má k dispozici, jeho údaje si uvěřil v univerzitním informačním systému a údajně sedí.

ČTETE TAKÉ:


Například pod zkouškou z 2.října 2004 je podepsán Milan Kindl, Vítek byl však v té době ve vězení kvůli kuplířství. Robert Káčer, mluvčí vězeňské služby, řekl, že je nesmysl, aby podnikatel složil zkoušku tam. Radovan Vítek reagovat odmítl, jeho právník pouze sdělil, že studium bylo naprosto standardní.

Univerzita už podnikatele kontaktovala, ten si však dopis o zahájení správního řízení nepřevzal. Může přijít o magisterský diplom i doktorský titul.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz