Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Plzeňský hejtman vrátil vyznamenání Vodičkovi, důvodem je opět ocenění Ondráčka

Česko

  18:32
PRAHA - Po starostovi Prahy 14 Radku Vondrovi (TOP 09), který se v minulých dnech rozhodl vrátit pamětní medaili od Českého svazu bojovníků za svobodu, udělal v úterý totéž hejtman plzeňského kraje Josef Bernard. V obou případech je důvodem udělení stejného vyznamenání komunistickému poslanci Zdeňku Ondráčkovi (KSČM).
Josef Bernard

Josef Bernard foto:  František Vlček, MAFRA

„Inspirován jinými, vracím ocenění panu Vodičkovi,“ uvádí v příspěvku na svém facebookovém profilu Bernard, který tímto odkázal na svého předchůdce Radka Vondru. Bernard je tak tento týden už druhým v pořadí, který se vyznamenání od ČSBS vzdal.

06.listopadu 2018 v 09:46, příspěvek archivován: 06.listopadu 2018 v 18:18

Inspirován jinými, vracím ocenění panu Vodičkovi. Vše potřebné je v textu níže.

„Nemohu se ztotožnit s udělením obdobné pamětní medaile panu Zdeňku Ondráčkovi,“ píše Bernard v dopise adresovaném předsedovi spolku Jaroslavu Vodičkovi. Oba muži odkazují na minulost poslance KSČM u Veřejné bezpečnosti. Ondráček byl členem pohotovostního pluku, který zasahoval u demonstrací v listopadu 1989. „Těch demonstrací jsem se jako student taky účastnil a za svobodu bojoval. Ale na druhé straně než Ondráček. Mít s ním stejnou medaili fakt nechci,“ komentoval vrácení svého vyznamenání Vondra.

„Všichni společně bychom měli apelovat zejména na mladou generaci, aby nezapomínala na naše národní hrdiny a aby si uvědomovala, jaké zlo přináší totalita jakéhokoli druhu. Vaše ocenění pana Ondráčka je v přímém protikladu k tomuto snažení,“ vysvětluje prostřednictvím Facebooku své rozhodnutí hejtman plzeňského kraje Josef Bernard, který převzal medaili od Českého svazu bojovníků za svobodu 19. září 2018.

Autor:

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...