Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
12. září 2017 10:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po osmi měsících zřejmě končí vyšetřování kauzy ztracené Míši. Policie případ odloží

Michaela Patricie Muzikářová na posledním snímku před zmizením, který uvolnila... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michaela Patricie Muzikářová na posledním snímku před zmizením, který uvolnila... | foto: Policie ČR

ÚSTÍ NAD LABEM Případ pohřešované školačky z Ústí nad Labem policie odložila. Michaela Patricie Muzikářová zmizela 11. ledna, měsíc a půl před třináctými narozeninami. Kriminalisté po ní od té doby pátrali. Na pátek policie svolala briefing.

Krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová ČTK řekla, že informace k případu zveřejní policie až na tiskové konferenci. Dívka je stále vedena v policejní databázi jako Dítě v ohrožení. Že bude případ odložen, už policie naznačila dříve. Přímé odpovědi na dotaz ČTK, zda právě toto chtějí kriminalisté v pátek oznámit, se policie vyhnula.

Dívka letos 11. ledna nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Žena ten den odešla ráno kolem 5:00 do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

Kriminalisté od konce ledna neposkytují téměř žádné informace. Embargo na
případ platí od chvíle, kdy spáchal sebevraždu partner matky zmizelé dívky. Právě toho policie považovala v případu za jediného podezřelého. V médiích se už dříve objevily citace z interního policejního dokumentu, podle kterého zůstala v případu jediná vyšetřovací verze - ta, že právě on stojí za dívčiným zmizením.

„Nejpravděpodobnější verzí se jeví ta, že pachatelem únosu je Otakar S. Pohřešovaná s ním odešla dobrovolně, buď pod nějakou legendou, nebo protože spolu byli domluvení a během únosu došlo k nešťastné události, která vedla k její smrti (například hádka, předávkování léky),“ citoval server iRozhlas.cz již dříve z dokumentu. Materiál poukazuje také na to, že v mužově voze kriminalisté našli dívčiny školní potřeby. Muž také čelil obžalobě za pohlavní zneužití, k soudu se ale případ už nedostal.

K nalezení dívky nevedly ani rozsáhlé pátrací akce. Kromě okolí jejího bydliště policie prohledávala lesy v severní části Plzeňského kraje, k nimž měl podezřelý muž vztah.

Rodina dívky s médii nekomunikuje.

Jak se vyvíjelo pátrání

16. ledna - Policie oznámila, že rozsáhlé pátrání po dvanáctileté pohřešované Micheale Patricii Muzikářové nepřineslo žádné výsledky.

17. ledna - Policie oznámila, že dívku hledá i v schengenském prostoru.

21. ledna - Do pátrání se kromě speciálního policejního týmu zapojil rozšířený tým kriminalistů z jednotlivých územních odborů v kraji. Nasazen byl i speciálně vycvičený pes saské policie, zapojila se řada dobrovolníků.

30. ledna - Policie oznámila, že prověřuje úmrtí člověka, který souvisí s případem pohřešované školačky. Šlo o partnera matky hledané dívky. Policie neupřesnila, jakým způsobem zemřel, později vyšlo najevo, že se oběsil v pronajatém bytě v obci Čiminy na Plzeňsku. Podle některých médií byl v případu zmizelé dívky hlavním podezřelým. Policie to nekomentovala.

8. února - Policie odmítla spekulace některých médií o tom, že pátrání po dívce směřuje do Německa.

10. července - Půl roku po zahájení pátrání policie oznámila, že nemá žádné nové informace, které by mohla zveřejnit. Krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová naznačila, že případ by mohl být odložen.

31. července - Mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že případ zmizelé Michaely Patricie Muzikářové zůstane zřejmě neobjasněný.

12. září - Podle informací ČTK policie případ odložila. Na pátek policie svolala briefing. Hyšplerová ČTK řekla, že informace k případu zveřejní policie až na tiskové konferenci.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!