16. června 2019 15:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po rodinné hádce chtěl muž odevzdat zbraně policii, ta u něj našla i některé nelegální

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

PRAHA Sedmačtyřicetiletý muž z Prahy je podezřelý z nedovoleného ozbrojování. V sobotu oznámil na linku 158, že po rodinné hádce je rozrušený a hodlá policii odevzdat své zbraně, aby svým blízkým neublížil. Policisté, kteří i s přivolanou zásahovou jednotkou muže zadrželi, totiž poté v jeho autě i bytě našli řadu legálně i nelegálně držených zbraní, informovala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

„Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování. Sedmačtyřicetiletý muž skončil po nezbytné lékařské prohlídce v cele předběžného zadržení. Vyšetřovatelé jej během následujících hodin podrobí standardním úkonům v rámci trestního řízení,“ uvedla.

Do akce povolána i zásahová jednotka

Muž zavolal na linku 158 a oznámil, že chce policii odevzdat své zbraně, protože je po rodinné hádce rozrušen, necítí se dobře, a mohl by tak ublížit své rodině. „Z prvotního telefonátu tak nebylo zřejmé, zda muž drží ostatní rodinné příslušníky jako rukojmí, či nikoli. Na základě dalších telefonátů již bylo evidentní, že se dotyčný v tu chvíli vrací s celou rodinou autem domů, kdy nějaké zbraně má přímo ve vozidle a další ve svém bydlišti,“ popsala neobvyklý zásah Zoulová.

Policie proto kvůli obavám o zdraví i život mužových příbuzných či jiných osob čekali v Třebonicích na příjezd rodiny. Do akce byla povolána i zásahová jednotka, která muže zajistila. Při následné prohlídce auta a bytu našli policisté legálně i nelegálně držené zbraně. Podle původních informací měl mít muž u sebe dvě legálně držené zbraně. Nikdo nebyl při zásahu zraněn, dodala policejní mluvčí.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?