Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Ranní mrazíky vydrží i přes Velikonoce, může i sněžit. V příštím týdnu se oteplí

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Konec mrazivých rán je v dohlednu, avšak do konce pracovního týdne může na východě ještě zasněžit. S víkendem se začne oteplovat a ráno teploty klesnou pod nulu jen výjimečně. Během první poloviny příštího týdne by maximální teploty měly vystoupit mezi 10 až 15 °C a budou tak konečně připomínat jaro. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
  7:33

„Ze čtvrtku na pátek a v pátek ráno se na severovýchodě území může objevit sněžení i v nejnižších polohách. Proto pozor na silnicích, sváteční ráno by nás mohlo nemile překvapit. Postupně se ale do Evropy začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihozápadu a s ním se začne pozvolna oteplovat,“ uvedla meteoroložka Tereza Matušková.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, přechodně až oblačno. Odpoledne a večer na Moravě a ve Slezsku až zataženo, později večer na východě se ojediněle objeví sněžení. Nejvyšší teploty dosáhnou 10 °C, na severovýchodě 7 °C, na horách kolem -1 °C a na Šumavě až +3 °C.

V noci na pátek meteorologové očekávají oblačno až zataženo, v jihozápadní polovině území jasno až polojasno a postupně od východu přibývání oblačnosti. V severovýchodní polovině území ojediněle, postupně místy občasně zasněží, do nížin přijde déšť se sněhem. Nejnižší teploty klesnou až k -2 °C, v západní polovině území k -5 °C. Podle Matuškové mráz může poškodit kvetoucí ovocné stromy.

V pátek přes den přetrvá oblačno až zataženo, na jihozápadě zpočátku jasno až polojasno. Místy, zejména v severovýchodní polovině území, se objeví občasné sněžení a v nižších polohách i déšť se sněhem. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 6 až 10 °C, v severovýchodní polovině území většinou kolem 3 °C.

V sobotu bude podle ČHMÚ většinou zataženo a objeví se občasný déšť nebo přeháňky, zpočátku v místech nad 400 m a během dne v polohách nad 800 m i srážky sněhové. Později večer na východě území budou srážky ustávat a oblačnosti částečně ubyde. Nejnižší noční teploty klesnou k bodu mrazu. Nejvyšší denní teploty vyšplhají k 8 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky, ve vyšších polohách i srážky sněhové. Nejnižší noční teploty při déletrvající zmenšené oblačnosti klesnou k -1 °C. Nejvyšší denní teploty vzrostou na 11 °C.

V pondělí bude oblačno až polojasno, přechodně až zataženo. Ojediněle, přechodně místy zaprší, do výše položených poloh přijdou i srážky sněhové. Nejnižší noční teploty se opět budou pohybovat kolem 0, při déletrvající zmenšené oblačnosti spadnou k -2 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 13 °C.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka: Bude oblačno až polojasno, přechodně až zataženo. Ojediněle, přechodně místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí 6 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti klesnou k -2 °C. Nejvyšší denní teploty naopak vyšplhají až na 15 °C.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor:

Pronájem nebytového prostoru, 46m2
Pronájem nebytového prostoru, 46m2

Otakarova, České Budějovice - České Budějovice 3
9 000 Kč/měsíc