26. února 2012 13:53, aktualizováno  19:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ochlazení přibrzdí tání sněhu. Pozor na ledovku

Náledí Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Náledí Praha | foto: Lidové noviny

PRAHA Od nedělního večera hrozí na celém území republiky náledí. Ochlazení přibrzdí odtávání sněhu, led v korytech řek může ale i dál někde působit problémy a hladiny na dolních tocích mohou ještě kolísat nebo i mírně stoupat.

Uvedl to Český hydrometeorologický ústav. Meteorologové očekávají, že po dnešních srážkách a předpokládaném nočním ochlazení budou komunikace místy namrzat a bude se na nich vytvářet náledí.

Jejich varování před ledovkou a náledím platí pro celou republiku od dnešních 18:00 do pondělí 10:00.

Silničáři na severu Čech varují před námrazou, která se může tvořit na mokrých silnicích. Teploty v Libereckém a Ústeckém kraji klesly večer pod nulu, riziko tvorby námrazy hrozí podle silničářů hlavně na Jablonecku a v oblasti Jizerských hor, ale také třeba na rychlostní silnici R10 v oblasti Příšovic, kde se z vedlejší silnice dostává na vozovku voda.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro Liberecký, Královéhradecký a Ústecký kraj ještě podle ČHMÚ platí povodňová bdělost, a to do pondělního poledne. Situace na řekách se ale během dnešní noci a dopoledne zlepšila, třetí stupeň, tedy ohrožení už neplatí nikde. Na několika místech trvá druhý stupeň povodňové aktivity.

Pokud jde o varování před silným sněžením na Vysočině a jižní Moravě, ČHMÚ upozornil na to, že místy mohou napadnout až tři centimetry sněhu za hodinu. Dohlednost může krátkodobě klesnout pod 100 metrů, řidiči by proto měli jet opatrně.

"Přes Českomoravskou vrchovinu postupují k jihovýchodu silné sněhové přeháňky ... Další intenzivnější sněhové přeháňky postupují k jihovýchodu přes Blanensko a Vyškovsko," uvedl odpoledne ČHMÚ.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz