24. ledna 2014 14:44, aktualizováno  14:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž zapomněl 20 tisíc korun v bankomatu. Poctivý nálezce je vrátil

Bankomat (Ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bankomat (Ilustrační snímek) | foto: Lidové noviny

TŘINEC  Poctivý nálezce odevzdal policii 20 000 korun, které našel v Třinci na Frýdecko-Místecku zapomenuté po výběru v bankomatu. Policie peníze vrátila majiteli.

Informoval o tom policejní mluvčí Vlastimil Starzyk. Peníze z bankomatu u hlavní brány třineckých železáren vybíral počátkem týdne muž spěchající z práce. "Kartu pro výběr z přístroje vytáhl a dobře uschoval. Na co však zapomněl, byly peníze, které nechal přímo ve výdejním otvoru bankomatu," řekl policista.

Když se po chvíli na místo vrátil, peníze nenašel. V té době už je díky poctivému nálezci měli v rukou policisté, kteří majitele hledali. "Muž se na nás obrátil a ztrátu nahlásil. Přes banku jsme jen prověřili, že peníze jsou skutečně jeho. Pak jsme částku vrátili," uvedl mluvčí.

Podobný případ u stejného bankomatu policisté řešili i před rokem. Tehdy ale nálezce poctivý nebyl a 10 000 korun si nechal. Pachatele vypátrali policisté, kteří ho obvinili ze zatajení věci.

ČTK, Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.