Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Policie potvrdila, že mrtvý nalezený v Polsku je muž hledaný kvůli vraždě

ilustrační snímek foto: PČR

Česká policie ve středu dopoledne potvrdila, že mrtvý muž, kterého našli v hotelu ve Vratislavi na jihozápadě Polska, je hledaný Petr K. Je podezřelý, že v Praze zavraždil 33letou ženu. Podle policie zemřel bez cizího zavinění.
  22:29aktualizováno  8. února 10:34

Pražská policie ve středu dopoledne zrušila pátrání po Petru K. v souvislosti s vraždou 33leté ženy v hotelu Grandio. Našli ji 4. února večer.

„Totožnost zemřelého muže nalezeného v hotelu v Polsku byla věrohodným způsobem potvrzena. Zemřel bez cizího zavinění,“ řekl iDNES.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Dále uvedl, že policisté z obou zemí spolupracují na vyšetřování jeho smrti.

Policejní mluvčí Rybanský již dříve uvedl, že muž mohl odjet i do zahraničí. „Možná zůstává v Polsku. Je ozbrojený a může být nebezpečný,“ informoval v minulých dnech podle polských médií mluvčí policejního ředitele Mariusz Ciarka.

V úterý polská média informovala, že pátrání po muži bylo ukončeno. Jak neoficiálně zjistila agentura PAP, mrtvola 42letého muže byla nalezena v jednom z vratislavských hotelů. Česká policie ale během úterý odmítala potvrdit, že by šlo o hledaného Čecha podezřelého z vraždy.

Rybanský v úterý pouze potvrdil, že se v jednom z vratislavských hotelů skutečně našla tělo muže české národnosti bez známek života. Uvedl také, že je vyloučeno cizí zavinění a s největší pravděpodobností se může jednat o hledaného podezřelého.

Podle informací iDNES.cz může být obětí vraždy pohřešovaná žena z Liberecka, po níž policisté vyhlásili pátrání v sobotu.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat