Pondělí 24. února 2020svátek má Matěj 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Podezřelým z daňových úniků byl zabaven majetek za 120 milionů, obviněno je 19 lidí a pět firem

ilustrační snímek - policisté | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek - policisté | foto: Reuters

Praha  Policie obvinila 19 lidí a pět firem z krácení daní při agenturním zaměstnávání se škodou přesahující 180 milionů korun. Při domovních prohlídkách policisté zabavili majetek za 120 milionů korun, z toho 44 milionů v hotovosti. Pět obviněných je od pátku ve vazbě. Podrobnosti k případu ve středu zveřejnil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Skupina podle kriminalistů vytvářela fiktivní faktury, které byly prostřednictvím skrytě ovládaných společností vkládány do účetnictví personálních agentur s cílem neodvádět státu daň z přidané hodnoty a daň z příjmů. „Organizace osob byla podle našich závěrů vytvořena několikastupňově, aby nejnižší články neznaly organizátory trestné činnosti,“ popsal Ibehej. Dodal, že na odhalení trestné činnosti se kromě policie významně podíleli také pracovníci Finančně analytického úřadu a Finanční správy ČR.

Do zátahu na členy skupiny se zapojilo více než 200 policistů.  Na případu spolupracovali čestí a slovenští policisté. Při operaci nazvané Prizma kriminalisté provedli tři desítky prohlídek bytů a jiných prostor.

Ze 23 zadržených osob bylo 19 lidí a pět firem obviněno z krácení daně, legalizace výnosů z trestné činnosti a účasti na organizované zločinecké skupině. Způsobenou škodu kriminalisté odhadují na více než 180 milionů korun.

„V rámci provedených úkonů došlo v ČR, ale i v zahraničí, k zajištění majetku v hodnotě cca 120 milionů korun,“ uvedl Ibehej.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?