13. června 2013 14:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Snímky z místa: jak policie zasahovala v luxusní vile Iva Rittiga

Policejní razie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní razie - ilustrační foto. | foto: MAFRA - Dan Materna

PRAHA Česko zažívá nejmasivnější akci protimafiánského útvaru, který zatýká mezi dosud nedotknutelnými kmotry a v nejvyšších politických patrech. Detektivové ale operovali i na dalších místech včetně ministerstva obrany. Policie podle médií zadržela bývalého šéfa poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře, někdejšího poslance a ministra zemědělství Ivana Fuksu (ODS) či ředitelku premiérova kabinetu Jana Nagyovou. Policie ani nikdo jiný to zatím nepotvrdil.

Údajně je mezi zatčenými i exšéf Vojenského zpravodajství a nynější ředitel Správy státních hmotných rezerv Ondrej Páleník. Jeho mobilní telefon je, stejně jako mobily Fuksy a Tluchoře, nedostupný. Podle Mladé fronty Dnes (MfD) zadrželi detektivové i bývalého náměstka ministra zemědělství Romana Bočka, který je nyní členem představenstva Českých drah.

Média spekulovala také o zatčení někdejšího náměstka ministra zdravotnictví Marka Šnajdra. Ten ale mezi zadrženými není, serveru Aktuálně.cz totiž zaslal SMS, že je na cestách. Web také napsal, že za akcí jsou stovky hodin odposlechů, které v posledních měsících policie nasadila na lobbistu Romana Janouška.


Policie si přišla pro některé dokumenty například na odbor městského investora pražského magistrátu, který zodpovídá za významné zakázky v řádech desítek miliard korun. Podle informací ČTK si policie na magistrátu vyžádala smlouvy uzavřené mezi Prahou a Janouškem. Žádala také doklady k asi dvou desítkám zakázek, mezi kterými je mimo jiné miliardový tendr na svoz komunálního odpadu. Podle exprimátora Pavla Béma (ODS) ale magistrát nikdy žádné smlouvy s Janouškem neuzavřel.

Externí obrázek

Jaké firmy Rittig přímo ovládá

ogoOndřej Golis, ČTK

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.