Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pokus o únos: muž vlákal osmiletou školačku do auta. Podařilo se jí utéct

Česko

  15:22
OŘECHOV - Osmiletá dívka se vracela domů, když u ní zastavilo tmavé auto. Neznámý muž ji vlákal dovnitř. Školačka ale naštěstí stačila utéct dřív, než za ni zabouchl dveře. Kriminalisté nyní po únosci pátrají. Obávají se, že může mít na svědomí více podobných incidentů.
Dívka v autě - ilustrační foto.

Dívka v autě - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Pokus o únos se odehrál ve středu kolem 15. hodiny v Ořechově na Brněnsku v Divadelní ulici před domem číslo 18. "Podle prvotních informací se dívka vracela ze školy domů. Zastavilo u ní vozidlo tmavé barvy, jehož řidič vlákal dívku dovnitř," řekla mluvčí jihomoravské policie Andrea Straková.

Čtěte také:

Děvče si naštěstí včas uvědomilo, že něco není v pořádku, z auta se mu podařilo vystoupit a utéct. Pod jakou záminkou muž dívku do auta nalákal, však mluvčí neupřesnila. Řidič tmavého vozu se pak ve slepé ulici otočil a z místa ujel. Celý incident bezprostředně poté oznámil policii otec děvčete.

Policie žádá o pomoc

Jakékoliv bližší informace, které by mohly kriminalistům pomoci při pátrání, mohou svědci sdělit na telefonní čísla 974 625 940, 974 621 326 případně přímo na tísňovou linku 158."On ji pozdravil a pak ji začal pronásledovat. Chytil ji pod krkem a vtáhl ji do auta. Dcera měla štěstí, že nestihl zaklapnout dveře, vysmekla se mu a utekla," popsala TV Nova maminka dívky. Podle ní mohlo být muži asi 30 let a na sobě měl džíny a šedou mikinu.

Promluvte s dětmi
"Dětem je nyní nutné připomenout, aby se vyhýbaly bližšímu kontaktu s neznámými lidmi. Pokud mají obdobnou zkušenost jako dívka z Ořechova, měly by to říci rodičům a policii," dodala mluvčí.

Událost se odehrála v době, kdy policie stále řeší případ Anny Janatkové. Ta se ztratila 13. října v Praze. A možná byla také unesena. Naposledy ji viděly její spolužačky v ulici Pod Písečnou, kudy se vracela ze školy. Od jejího ztracení pátraly po holčičce každý den desítky policistů, městských strážníků i vojáků, hasičů a psovodů. V Troji se ale našel jen její batoh a láhev s pitím, později se v prohledávané oblasti nalezly klíče, které děvčeti údajně také patřily.

Autoři: ,

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...