Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pro muže obviněného z pokusu o vraždu dítěte v Brně chce policie vazbu

Česko

  8:41aktualizováno  22. září 12:29
Muže podezřelého ze středečního pobodání školačky v Brně policisté obvinili z pokusu o vraždu dítěte a v pátek navrhli vazbu. Soud o ní rozhodne v sobotu. Podle zjištění iDNES.cz bylo dívce čtrnáct let. Pachateli, který patrně útočil pod vlivem drog, hrozí 15 až 20 let vězení, případně trest výjimečný.

Policisté podezřelého zadrželi hned na místě a odvezli na stanici. Pomohli strážníci i kolemjdoucí, kteří muže nenechali utéct.

Kriminalisté případ vyšetřují jako pokus o vraždu dítěte mladšího patnácti let, podezřelého ve čtvrtek obvinili. V pátek navrhli vazbu.

„Byl dán podnět státnímu zástupci na vypracování návrhu na vzetí muže do vazby,“ uvedl v pátek ráno policejní mluvčí Petr Vala. O vazbě rozhodne soud.

Mluvčí městského soudu Petra Láníčková v pátek kolem poledne uvedla, že soud obdržel od Krajského státního zastupitelství v Brně návrh na vzetí obviněného do vazby. Vazební zasedání se uskuteční v sobotu dopoledne.

Policisté také zveřejnili video ze středečního zadržení. Ze záběrů je patrné, že muže museli strážníci zvednout ze země, sám pak za jejich asistence složitě škobrtal do auta.

Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá ve středu večer informovala, že dívka s bodným zraněním je ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče.

Očitá svědkyně redaktorovi iDNES.cz ve středu na místě řekla, že muž pod vlivem drog dívku z druhého stupně základní školy honil.

„Běželi od vedlejší základní školy, holka utíkala dolů po Táborské, on za ní. Před stánkem s ovocem a zeleninou chlapi feťáka zastavili, ať nikam neutíká, a snažili se ho hlídat. Najednou se feťák vysmekl, utekl a bodl ji,“ popsala svědkyně s tím, že slyšela řev. Poté viděla, jak na útočníkovi klečí zmínění svědci.

Jiná očitá svědkyně uvedla, že útočník za dívkou běžel a volal „pusu, pusu.“ Pak do ní strčil tak, že spadla na zem. Školačka se poté rozbrečela, zatímco narkomana zadrželi svědci. „Pak ho pustili. On šel směrem před květinářství, ptal se jí, jestli je v pohodě, a pak ji bodl. Nato začal řvát, že se smála. Ona se ale nesmála jemu,“ vylíčila mladá svědkyně s tím, že napadené dívce je čtrnáct let.

Autoři: ,
Témata: Brno, atentát