Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie dopadla falešné hluchoněmé. Chtěly napálit i redaktorku Lidovky.cz

Česko

  15:54
PRAHA - Podvodnice, na které upozornil server Lidovky.cz, jsou dopadeny. Jak uvedl Policejní deník, pražská policie již zadržela dvě ženy z Rumunska, které u sebe měly podpisové archy, oslovovaly lidi na ulici a předstíraly, že vybírají peníze pro neslyšící.

Falešný certifikát, jímž se prokazovali podvodníci vybírající od lidí v ulicích peníze. foto: Týdeník policie/FB

Ještě na místě, se obě ženy ve věku 18 a 20 let přiznaly, že se nejedná o žádnou sbírku, ale o podvod a peníze vybírají pro svou potřebu, uvedl policejnidenik.cz. Obě cizinky přitom používaly podpisové archy se znaky tělesně postižených a vlajkou České republiky.

Právě tyto dvě ženy oslovily také redaktorku serveru Lidovky.cz. Když odmítla darovat peníze, protože jí okolnosti výběru peněz připadaly podezřelé, daly si dívky znamení a naštvaně odešly.  

Podobné podvody zaregistrovala policie nejen v Praze, ale i  v Liberci, Mostu a Brně. Žádají peníze pro zdravotně postižené i chudé lidi a na stavbu mezinárodního centra pro ně, působili.

„Policie řešila případ neoprávněné sbírky na pražském Smíchově,“ potvrdil informaci serveru Lidovky.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan. Tam hlídka po oznámení na tísňové lince odhalila dvojici nezletilých mužů údajně rumunské národnosti s falešným formulářem, který se odkazoval na existující organizace.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat