1. června 2012 17:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie dopadla sedm mužů, kteří přepadli vilu podnikatele

Josef Crhák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josef Crhák | foto: Policie ČR

LITOMĚŘICE Policie zadržela už sedm lidí, kteří podle ní přepadli litoměřického podnikatele Jaroslava Papouška. Po potyčce v jeho domě jeden z útočníků zemřel. Posledního útočníka, třiadvacetiletého Josefa Cerháka, policie stále hledá.

Oznámila to policejní mluvčí Pavla Kofrová. Všechny zadržené už vyšetřovatelé obvinili z organizované loupeže a porušování domovní svobody. Za to jim hrozí až dvanáctileté tresty. O víkendu by se mělo rozhodnout o jejich umístění do vazby. Víc informací chce policie zveřejnit v pondělí, zřejmě kvůli tomu svolá tiskovou konferenci.

ČTĚTE TAKÉ:

Dům podnikatele Papouška přepadla skupina zlodějů 25. května, původně se mluvilo o čtyřech, nakonec jich podle vyšetřovatelů bylo osm. "Sedm z nich jsme už zadrželi, pocházejí z Litoměřicka, Prahy a Plzeňska. Nejstaršímu z nich je 60 let, nejmladšímu 21 let," uvedla Kofrová. Před zbývajícím podezřelým varuje, může prý být ozbrojen.

Smrt lupiče se vyšetřuje

Papoušek tvrdí, že při noční potyčce v jeho domě útočníci použili i pistoli, jejíž pažbou několikrát uhodili přítele jeho dcery, který se jim chtěl bránit. Po jednom z úderů se prý útočníkovi vysypaly náboje a když z ní chtěl vystřelit, selhala. Lidé blízcí vyšetřování říkají, že když se dali útočníci na útěk, zůstal jeden z nich ležet a po příjezdu záchranky zemřel. Policie to zatím odmítá komentovat. "Příčiny a okolnosti úmrtí jednoho z pachatelů jsou nadále předmětem šetření," řekla Kofrová.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?