Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava -1 °C oblačno Předplatné LN
4. listopadu 2015 13:44, aktualizováno  22:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Úspěch mordparty. Policie dopadla údajného vraha tří pražských taxikářů

V ulici K Netlukám v pražské Uhříněvsi byla nalezena těla mrtvého chlapce a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V ulici K Netlukám v pražské Uhříněvsi byla nalezena těla mrtvého chlapce a... | foto: Lidové noviny

PRAHA Policie odhalila a dopadla údajného pachatele vražd tří pražských taxikářů a zahájila jeho trestní stíhání. Informaci potvrdila mluvčí Městského státní zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová s tím, že s ohledem na vyšetřování nemůže sdělit žádné podrobnosti.

První vražda se stala počátkem loňského února, tělo dvaačtyřicetiletého muže se našlo v zaparkovaném autě v Lužické ulici v Praze 2. Další dvě vraždy přibyly loni v dubnu, mrtví taxikáři leželi na polní cestě u Uhříněvsi.

„Pomníky“ zůstávají

Jeden nevyřešený případ si pražská mordparta může odškrtnout, další jí však na krku zůstávají. O jednom z nich můžete číst ZDE.

Případ vyšetřuje Krajské ředitelství hlavního města Prahy, komunikaci s médii si však vyhradilo pražské městské státní zastupitelství. „S ohledem na stav řízení nebudou poskytovány žádné další informace, neboť by tím mohl být ohrožen účel trestního řízení,“ uvedla Zenklová. Odmítla se vyjádřit i k otázce, zda obviněný skončil ve vazbě.

Vraždy taxikářů jsou více než rok a půl nevyjasněným případem. Pachatel, případně pachatelé, si podle vyšetřovatelů řidiče vždy zastavil v centru Prahy a požádal o odvoz na okraj města. Vrah oběti zastřelil.

Loni v červenci policie zveřejnila na webu podobiznu svědka, tehdy uvedla, že se může jednat i o vraha. Podobu se podařilo sestavit po výsleších svědků i práci policie v terénu. Anonymní dárce také nabídl za informace, které povedou k dopadení vraha, 100 tisíc korun.

V ulici K Netlukám v pražské Uhříněvsi byla nalezena těla mrtvého chlapce a staršího muže
V ulici K Netlukám v pražské Uhříněvsi byla nalezena těla mrtvého chlapce a staršího muže

Pražští taxikáři si podle mluvčího Asociace koncesionářů v taxislužbě Daniela Tarljovského oddechli. „V prvních měsících byl mezi lidmi strach, kdo koho kam poveze. Postupně to ale opadlo,“ řekl mluvčí. Člověka, který na první pohled vypadá nebezpečně, podle něj řidič nenaloží. „Je to hodně o zkušenostech,“ dodal.

Přímo v autě už podle něj řidiči mají jen velmi omezené možnosti, jak se případnému napadení bránit. Fungují například takzvaná SOS tlačítka, kterými se řidič může spojit s dispečinkem či kolegy. Auta jsou navíc často napojená na GPS sledování. Taxikáři se ve čtvrtek v poledne sejdou na Strahově, aby vzpomněli na kolegy, kteří zahynuli při výkonu povolání. Chtějí si také ujasnit své požadavky, o kterých budou jednat s magistrátem. Akci svolali ještě před dnešní informací policie o odhalení vraha jejich kolegů.

Nejvýraznější „pomník“

Kauza tří taxikářů patřila v posledních letech mezi nejvýraznější neobjasněné vraždy v metropoli. Dalším doposud nevyřešeným případem pražské mordparty je loňská únorová vražda čtyřiašedesátileté ženy zastřelené v tramvaji číslo 17 v Modřanech. Neznámý pachatel také zastřelil loni v červnu hledače pokladů v Klánovickém lese, tělo muže se našlo ohořelé.

Nevyjasněné jsou rovněž nálezy částí dvou ženských těl. Nejprve se našly v prosinci 2011 v Kunratickém lese a Karlíně, dosud neznámé ženě bylo kolem 50 let a měřila 172 centimetrů. Části ženského těla se objevily také na břehu Vltavy v říjnu 2012, zhruba v místech křížení ulic Zbraslavská a Strakonická. Policie později zjistila totožnost oběti, šestadvacetiletá žena pocházející z Moravy se podle nich pohybovala mezi bezdomovci.

Rozsáhlé vyšetřování zaměstnává kriminalisty také ohledně nálezu mrtvého novorozeněte z loňského srpna v Praze 10. Ostatky ležely v igelitové tašce vhozené do kontejneru. Na tašce byla DNA dvou lidí.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!