Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie evakuovala Terminál 2 na Letišti Václava Havla. Nahlášenou bombu nenašla

Česko

  19:39aktualizováno  22:28
PRAHA - Policie na Letišti Václava Havla kvůli hrozbě bombou evakuovala Terminál 2. Terminál prohledali pyrotechnici a psovodi. Nahlášenou bombu nenašli. Terminál 2 se tak před 22. hodinou opět otevřel cestujícím, kteří se zpožděním odletí do zemí Schengenu.

Terminál 2 byl evaukován po anonymním ohlášení bomby foto: Týdeník Policie

Mluvčí letiště Michal Řehořek serveru Lidovky.cz řekl, že ve 20:15 zasedl krizový štáb letiště. Měl posoudit aktuální situaci a přijatá opatření či například to, jak policejní zásah ovlivní přílety letadel.

Podle slov Michala Řehořka byli lidé z Terminálu 2 evaukováni na Terminál 1, který fungoval zcela obvykle. Přílety na Terminál 2 probíhaly standardně, cestující jsou byli odesláni skrze Terminál 1.

„Nově příchozím cestujícím doporučuji řídit se pokyny zaměstnanců informačního týmu a bezpečnostní kontroly. Buďte také prosím trpěliví,“ řekl pro Lidovky.cz Řehořek.

Spoje do Paříže, Amsterdamu, Varšavy a dalších evropských měst nemohly odletět a čekaly na letištní ploše. Lidé čekali na obnovení provozu na prvním terminálu, který funguje bez omezení. Na letiště se sjeli policisté, záchranáři a hasiči, příjezdové cesty ke druhému terminálu byly uzavřeny páskami. Situaci na místě řešil krizový štáb letiště.

Cestující byli evakuováni na Terminál 1
Střežení Letiště Václava Havla

Terminál 2 odbavuje lety v rámci schengenské dohody členských zemí EU a dalších evropských destinací.

„Přijali jsme v podvečer oznámení anonymního volajícího, že na Terminálu 2 pražského letiště je bomba. V tuto chvíli byla nařízena evakuace terminálu, ve kterém bude provedena důkladná prohlídka všech prostor za účasti psovodů a specialistů na vyhledávání výbušnin,“ řekla serveru iDNES.cz, který na událost upozornil, mluvčí cizinecké policie Rendlová.

Podle informací, které sdělil Michal Řehořek pro Lidovky.cz, byla po 22. hodině ukončena pyrotechnická prohlídka. Otevřela se tak veřejná i neveřejná část Terminálu 2.

„Pozdrženo bylo 15 letů. Do hodiny a půl by však měla odletět všechna letadla,“ uvedl Řehořek. Prioritou letiště je odbavit všechny cestující do cílové destinace.

„Co sleduji, cestující jsou rádi, že vše dobře dopadlo, a že se konečně mohou odbavit,“ okomentoval.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat