Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie 4 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie evakuovala Terminál 2 na Letišti Václava Havla. Nahlášenou bombu nenašla

Terminál 2 byl evaukován po anonymním ohlášení bomby | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Terminál 2 byl evaukován po anonymním ohlášení bomby | foto: Týdeník Policie

PRAHA Policie na Letišti Václava Havla kvůli hrozbě bombou evakuovala Terminál 2. Terminál prohledali pyrotechnici a psovodi. Nahlášenou bombu nenašli. Terminál 2 se tak před 22. hodinou opět otevřel cestujícím, kteří se zpožděním odletí do zemí Schengenu.

Mluvčí letiště Michal Řehořek serveru Lidovky.cz řekl, že ve 20:15 zasedl krizový štáb letiště. Měl posoudit aktuální situaci a přijatá opatření či například to, jak policejní zásah ovlivní přílety letadel.

Podle slov Michala Řehořka byli lidé z Terminálu 2 evaukováni na Terminál 1, který fungoval zcela obvykle. Přílety na Terminál 2 probíhaly standardně, cestující jsou byli odesláni skrze Terminál 1.

„Nově příchozím cestujícím doporučuji řídit se pokyny zaměstnanců informačního týmu a bezpečnostní kontroly. Buďte také prosím trpěliví,“ řekl pro Lidovky.cz Řehořek.

Spoje do Paříže, Amsterdamu, Varšavy a dalších evropských měst nemohly odletět a čekaly na letištní ploše. Lidé čekali na obnovení provozu na prvním terminálu, který funguje bez omezení. Na letiště se sjeli policisté, záchranáři a hasiči, příjezdové cesty ke druhému terminálu byly uzavřeny páskami. Situaci na místě řešil krizový štáb letiště.

Cestující byli evakuováni na Terminál 1
Střežení Letiště Václava Havla

Terminál 2 odbavuje lety v rámci schengenské dohody členských zemí EU a dalších evropských destinací.

„Přijali jsme v podvečer oznámení anonymního volajícího, že na Terminálu 2 pražského letiště je bomba. V tuto chvíli byla nařízena evakuace terminálu, ve kterém bude provedena důkladná prohlídka všech prostor za účasti psovodů a specialistů na vyhledávání výbušnin,“ řekla serveru iDNES.cz, který na událost upozornil, mluvčí cizinecké policie Rendlová.

Podle informací, které sdělil Michal Řehořek pro Lidovky.cz, byla po 22. hodině ukončena pyrotechnická prohlídka. Otevřela se tak veřejná i neveřejná část Terminálu 2.

„Pozdrženo bylo 15 letů. Do hodiny a půl by však měla odletět všechna letadla,“ uvedl Řehořek. Prioritou letiště je odbavit všechny cestující do cílové destinace.

„Co sleduji, cestující jsou rádi, že vše dobře dopadlo, a že se konečně mohou odbavit,“ okomentoval.

,

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

SOUTĚŽ: Rozdáváme 10 batolecích mlék Hami od ukončeného 24. měsíce
SOUTĚŽ: Rozdáváme 10 batolecích mlék Hami od ukončeného 24. měsíce

Zapojte se do soutěže! Vyhrajte pro svého malého gurmána jedno z 10 balení lahodného batolecího mléka Hami od ukončeného 24. měsíce.