14. května 2019 9:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie hledá svědky nehody vězeňského autobusu a tahače s tanky na Pražském okruhu

V přední části návěsu stojí zřejmě stíhač tanků M36 Jackson a druhý stroj je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V přední části návěsu stojí zřejmě stíhač tanků M36 Jackson a druhý stroj je... | foto: Hasiči Praha

Praha Policisté hledají svědky srážky vězeňského autobusu a tahače s historickými americkými tanky, která se stala 2. května na Pražském okruhu. ČTK o tom v úterý informoval pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan. Při nehodě zemřel třiadvacetiletý dozorce, dalších 14 lidí bylo zraněno. Vznikla mnohamilionová škoda.

Nehoda vězeňského autobusu a nákladního auta na Pražském okruhu.
Nehoda vězeňského autobusu a nákladního auta na Pražském okruhu.

Kriminalisté přivítají svědecké výpovědi i fotky nebo videa, na kterých je dopravní nehoda zachycena. „V tomto směru žádáme o videozáznamy především ty řidiče, kteří mají svá auta vybavena takzvanými palubními kamerami,“ uvedl mluvčí.

Nehoda se stala kolem 13:00 u sjezdu na Řeporyje ve směru na letiště. S autobusem se srazil tahač, který vezl dva americké historické tanky do Plzně na Slavnosti svobody. Vozy po srážce začaly hořet, autobus shořel úplně, tanky byly ohněm poškozeny. V havarovaném autobusu cestovalo devět odsouzených a deset příslušníků Vězeňské služby.

Nákladní vůz s tanky jel do Plzně z Muzea obrněné techniky ve Smržovce na Jablonecku. Tahač měl na korbě dva originální válečné americké stroje - stíhač tanků M36 Jackson a tank M3 Stuart. Jackson, který byl blíž korbě tahače, oheň značně poškodil, Stuart byl zasažen méně.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz