Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Česká plukovnice chce velet Interpolu. O obsazení prestižního postu se rozhodne v listopadu

Viceprezidentka Interpolu Šárka Havránková foto: Michal Turek, MAFRA

Viceprezidentka Interpolu Šárka Havránková se uchází o pozici jeho šéfky. Největší mezinárodní policejní organizaci vede momentálně Jihokorejec Kim Čong-jang. O tom, zda česká plukovnice uspěje, rozhodne Valné shromáždění v listopadu v Istanbulu.
  14:22

„Šárka Havránková kandiduje na prezidentku Interpolu! Děje se tak dva roky poté, kdy byla v Santiagu jako první Češka v historii zvolena do funkce viceprezidentky,“ uvedla ve čtvrtek na Twitteru policie.

Havránková byla předloni na podzim zvolena jako první Češka do vedení Interpolu, stala se viceprezidentkou pro Evropu. Stále také vykonává pozici vedoucí odboru mezinárodní policejní spolupráce policejního prezidia. „Pro českou policii to je rozhodně obrovský úspěch, protože je to poprvé v historii, co se něco takového povedlo. Je to pro nás opravdu velká čest,“ komentoval její zvolení v roce 2019 policejní prezident Jan Švejdar.

Česká šéfka Interpolu Havránková vyšetřovala i dětského vraha Dutrouxe

Interpol je největší mezinárodní policejní organizace. Byl založen za účelem výměny informací o mezinárodně působících zločincích i o trestné činnosti a teroristických akcích v členských zemích. Česká republika se stala jeho členem v září roku 1993. Sídlo organizace je v Lyonu. Kim Čong-jang vede Interpol od listopadu 2018.

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Mohlo by vás zajímat