Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Muž na úřadu práce střílel nelegálně drženou zbraní. Motiv stále není jasný

Střelba v Belěhradské ulici v Praze foto:  Michal Růžička, MAFRA

Praha - Muž podezřelý ze zastřelení zaměstnankyně úřadu práce v Bělehradské ulici měl u sebe při zatčení nelegálně drženou střelnou zbraň. Kriminalisté vůči němu už zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin vraždy, nevylučují ale rozšíření právní kvalifikace o další skutky, řekl v úterý novinářům ředitel pražské policie Tomáš Lerch.
  17:45
Policie zadržela muže, který zastřelil úřednici. Je podezřelý i z dalších činů.
V pražské ulici Bělehradská se dopoledne střílelo, zraněna byla jedna žena,...

Motiv činu podle něj zatím není znám, existuje ale podezření, že mohl souviset i s jinou trestnou činností. Pachatel postřelil úřednici v úterý kolem 11:00. Žena utrpěla těžké zranění, kterému v nemocnic podlehla. Pachatel po střelbě z úřadu utekl.

Do pátrání po podezřelém se zapojily stovky policistů včetně příslušníků dopravní, pořádkové i cizinecké policie. Při pátrání jim pomáhal vrtulník. Policie podle Lercha dostala také řadu podnětů od veřejnosti. „Obdrželi jsme obrovské množství poznatků k pohybu této podezřelé osoby,“ ocenil ředitel pražské policie.

Kriminalisté podle Lercha záhy získali podezření, že střelcem mohl být stejný člověk, který je podezřelý z trestného činu na území Středočeského kraje a z umístění nástražného systému v pražské Libni, který poranil policistu.

Podle informací Blesku policisté muže podezřívají z toho, že v pátek v Odoleně Vodě poleptal bývalou kolegyni kyselinou. „Existuje zde důvodné podezření, že trestný čin, který byl spáchán na území Středočeského kraje, má spojitost s jednáním podezřelého i v případě nástražného střelného systému a i v případě toho dnešního (úterního) incidentu,“ uvedl šéf pražské policie.

Podezřelého muže zadrželi kriminalisté obvodního ředitelství Prahy 1 v Palackého ulici v centru Prahy. Měl u sebe nelegálně drženou střelnou zbraň. „Při zadržení nedošlo k žádné újmě na zdraví, byl pouze použit donucovací prostředek hrozba střelnou zbraní,“ uvedl Lerch. Muž byl převezen na policejní oddělení v Bartolomějské ulici.

Motiv pachatele policie ještě nezná. Podle Lercha nelze zatím ani říct, zda chtěl případně zaútočit i na další lidi. „Jsme na začátku šetření tohoto závažného trestného činu,“ zdůraznil.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...

Mohlo by vás zajímat