Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie pátrá po muži podezřelém z útoku leptavou látkou. Hledaný měl na dveřích nástražný střelný systém

Česko

  9:46
Praha - Policie hledá šestašedesátiletého Jiřího Dvořáka, kterého podezírá z útoku na ženu ve středních Čechách leptavou látkou. Při pátrání po něm byl o víkendu navíc zraněn v jeho bytě v Praze 8 jeden policista po explozi nástražného střelného systému, který měl hledaný nainstalovaný na dveřích.

Hledaný Jiří Dvořák. foto: ČTK

Policistu zranil výbuch v pražském bytě, zřejmě se jednalo o nástražný systém ve dveřích

Lidé by se neměli muže pokoušet zadržet sami, je nebezpečný a s největší pravděpodobností i ozbrojený. Informace o něm mají sdělit na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu, uvedla v úterý na policejním webu mluvčí Hana Křížová.

Jeden policista se zranil kvůli výbuchu v bytě na Praze 8.
Středočeští a pražští policisté před polednem zasahovali v jednom z domů v...

Podezřelý se podle policie pohybuje v modrém autě Hyundai Santa Fe s registrační značkou 3AZ 7292. Měří asi 180 centimetrů, má střední postavu, šedé rovné vlasy a modré oči. Naposledy měl na sobě černou mikinu, černé kalhoty, bílé tenisky a přes rameno černou tašku.

Lidé by se neměli muže pokoušet zadržet sami, je nebezpečný a s největší...

Policie už dřív informovala, že středočeští a pražští policisté v sobotu při pátrání po podezřelém zasahovali v jednom z domů v ulici U Libeňského pivovaru. Při vstupu do bytu podezřelého utrpěl jeden ze zasahujících policistů poranění sluchu. Hledaný měl podle policie na dveřích nástražný střelný systém, sám v bytě nebyl. Část domu policie z preventivních důvodů evakuovala, žádné další výbušniny v bytě ale neobjevila.

Autor:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat